k2FtbBdWr1

Львівська ОДА спільно з соцстрахом працює над вдосконаленням забезпечення реабілітацією в санаторно-курортних закладах

Львівська облдержадміністрація спільно з Управлінням Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (ФССУ) у Львівській області напрацювали рішення, яке дозволить вдосконалити процедуру забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням та задовольнить їхнє право на своєчасну та ефективну реабілітацію в санаторно-курортних закладах. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.

Так, вирішено скерувати звернення до Мінсоцполітики з проханням надати детальне роз’яснення щодо застосування статті 22, пункту 10 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України» – під поняттям «стаціонар» розуміти «стаціонар цілодобового перебування» або «денний стаціонар».

Таким чином, за словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного, можна буде скерувати у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів тих застрахованих осіб (пацієнтів), які потребують реабілітаційного лікування після перенесених захворювань і травм, у тому числі після ускладнень перенесеної пневмонії у важкій та середній формах, які перебували на цілодобовому стаціонарному лікуванні та доліковуються в умовах денного стаціонару.

У 2019 році за кошти ФССУ у Львівській області реабілітацію пройшли 2388 осіб, натомість у пандемійний 2020-й – 332 особи. У 2021 році на реабілітаційне лікування застрахованих осіб передбачено кошти для 2406 осіб. Упродовж 4 місяців 2021 року після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів, з дотриманням карантинних заходів, пройшли лікування 148 застрахованих осіб. Така ситуація склалася у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, продовження дії карантину на території України та скерування застрахованих осіб лише із цілодобового стаціонару лікувального закладу. Тобто для Львівщини ця тема є особливо актуальною.

«Ми виступаємо виразником інтересів громадян, які потребують реабілітаційного лікування і не можуть скористатися цією послугою. Нове трактування забезпечить вчасну реабілітацію осіб після перенесених захворювань і травм, що є ефективним чинником подальшого відновлення і компенсації порушених функцій організму, знизить відсоток первинного виходу на інвалідність, а також зменшить кількість випадків тимчасової непрацездатності», – наголосив Віталій Загайний.

Spread the love