Майже 50 номінантів зможуть поборотися за Обласну премію 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

Члени журі Обласної премії 2021 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури вирішили допустити до конкурсу на здобуття премії майже 50 номінантів у 16-ти номінаціях.

Як розповів співголова журі, профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, цьогоріч до конкурсу допустили майже всі подані заявки. Лише одна заявка не відповідала вимогам Положення про обласну премію в галузі культури , літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, затвердженого рішенням сесії Львівської обласної ради від 19.11.2020 року.

«Дякую членам журі за якісно проведену роботу! Львівська обласна державна адміністрація завжди підтримувала і підтримуватиме галузь культури в усіх її напрямках і діячів культури безпосередньо. Ця обласна премія – це чудова нагода відзначити людей, котрі зробили свій внесок у розвиток культури нашої області та дати їм поштовх для подальшого зростання.

Другий тур засідання журі, де визначать здобувачів премії, відбудеться через тиждень. Грошовий фонд премії, який розподілять між здобувачами, складає 400 тис грн», – зазначив Іван Собко.

Також під час засідання Іван Собко вручив грамоту від голови Львівської ОДА Максима Козицького відомому львівському скульптору, члену журі Василю Яричу – з нагоди 70-річчя від дня народження. Василь Ярич є автором пам’ятника «Просвіті» на вул. Лисенка та пам’ятника героям ЗУНР та УГА на вул. Огієнка у Львові, співавтором пам’ятнику князю Данилу Галицькому на пл. Соборній.

Номінації, в яких присуджують обласну премію:

1. «Мистецтвознавство і культурологія» – імені Святослава Гординського.
  2. «Музейна справа» – імені Іларіона і Віри Свенціцьких.
  3. «Збереження культурної спадщини» – імені Бориса Возницького.
  4. «Поезія» – імені Маркіяна Шашкевича.
  5. «Проза» – імені Богдана Лепкого.
  6. «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади» – імені Михайла Возняка.
  7. «Драматургія, театральне мистецтво» – імені Бориса Романицького.
  8. «Журналістика та публіцистика»  – імені В’ячеслава Чорновола.
  9. «Музичне мистецтво» – імені Станіслава Людкевича.
  10. «Образотворче мистецтво» – імені Івана Труша.
  11. «Декоративно-ужиткове мистецтво» – імені Зеновія Флінти.
  12. «Народна творчість» – імені Анатолія Вахнянина.
  13. «Дизайн» – імені Олени Кульчицької.
  14. «Фотомистецтво» – імені Василя Пилип’юка.
  15. «Архітектура» – імені Івана Левинського.
  16. «Скульптура» – імені Іван Севери.

Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури присуджують щорічно. До складу конкурсного журі входять керівники закладів, голови творчих спілок,відомі діячі мистецтва Львівщини, освітяни.

Від імені департаменту з питань культури, національностей та релігій у заході взяла участь заступниця директорки департаменту Тетяна Плугатор.