35 мистецьких проєктів стали переможцями конкурсів серед громадських організацій, творчих спілок та національних товариств Львівщини, на реалізацію яких нададуть фінансову підтримку з обласного бюджету.

Цьогоріч на конкурси мистецьких проєктів до департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА надійшло 83 заявки. З них 80 презентували на відкритому публічному захисті. Нагадаємо, що загальна сума підтримки конкурсних пропозицій становить 800 000 грн. За підсумками оцінювання конкурсних пропозицій на засіданні конкурсної комісії було затверджено перелік переможців.

«При відборі переможців з членами конкурсної комісії ми брали до уваги акутальність проєкту та його унікальність, відбирали проєкти, які можуть стати яскравим прикладом для впровадження їх на Львівщині, або які можуть стати справжнім культурним надбанням – виставка фоторобіт, дитяча опера чи формування каталогу художніх картин.  Головне – що від учасників конкурсу є ініціатива та творчі ідеї, а всю можливу від облдержадміністрації підтримку – ми забезпечимо», – значив заступник голови Львівської ОДА, член конкурсної комісії Іван Собко.

За результатами представлених проєктів переможцями конкурсу мистецьких проєктів серед творчих спілок Львівщини стали:

1. Львівське обласне відділення Національної хореографічної спілки України (Фестивалі-конкурси народної хореографії).
2. Львівська організація Національної спілки письменників України (Літературний десант лауреатів Обласної премії у номінації М. Шашкевича).
3. Львівське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України (Театральна перспектива).
4. Львівська обласна організація Національної спілки фотохудожників України (Виставка фоторобіт з нагоди 30-річчя від Дня незалежності України).
5. Львівське відділення Національної спілки кобзарів України (Концертна програма «Пісенні шлягери» та гастрольне турне Львівщиною).
6. Львівська обласна організація Національної спілки художників України (Творче видання збірника (альбому-каталогу) «Весняний салон»).
7. Львівська організація Національної спілки композиторів України (In memoriam. Пам’яті Мирослава Скорика).

За результатами представлених проєктів переможцями конкурсу мистецьких проєктів серед національних товариств Львівщини стали:

1. Львівська міська молодіжна дитяча громадська організація «ПАПІТ»Львівʹяни» (Святковий концерт з нагоди 50-річчя організації).
2. Львівське товариство болгарської культури ім. І. Вазова (ІІІ Фестиваль «Балканські барви»).
3. ГО Львівське обласне німецьке товариство «Дойчес Гайм» (Фестиваль німецької культури та мови «Лембергфест»).
4. Товариство культури львівських угорців (Дні угорської культури у Львові – 2021).
5. Товариство культури львівських угорців («Творчий спадок Маріона Ілку»).
6. «Кримськотатарський культурний центр «Кримський Дім у Львові» («Surgun: Інсталяція. Медіа. Геппенінг» присвячений 77-м роковинам депортації кримських татар»).
7. Західно-Українське грецьке національно-культурне товариство ім. К. Корніакта (Ювілейний рік 200-річчя Незалежності Греції).
8. Білоруська община Львівської області («Пісенне сузір’я дарує тепло»).
9. «Львівське земляцтво дагестанців» (Проєкт кулінарної дипломатії «Будьмо знайомі»).

За результатами представлених проєктів переможцями конкурсу мистецьких проєктів серед громадських організацій Львівщини стали:

1. ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» (Мистецько-соціальний благодійний проект тріо «Крайня хата» «Пісні для душі – подяка медикам»).
2. ГО «Сашко Балабай Промоушн» (Міжнародний фестиваль театральної фотографії «Інтермедія»).
3. БО «Фонд Культурна Спадщина Галичини» (Видання «Галичина у світлинах Юліана Дороша»).
4. ГО «Мистецьке об’єднання «Фестивальні ініціативи» («Дитяча опера М. Лисенка «Коза-Дереза» (відеоверсія).
5. ГО «Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини» (Зйомка та створення повнометражного історичного кінофільму «Стрий. Легенда»).
6. ГО «Центр культурно-мистецьких ініціатив» (Всеукраїнський проєкт для молодих митців «Просто Небилиці» 2021).
7. ГО «Центр промоції  культурного та соціального розвитку в Україні» (Виставковий проєкт «Кольорова інтрига»).
8. ГО Львівська обласна молодіжна організація «Спадщина» (Етнофестиваль «Івана Купала 2021» (с. Тишівниця Сколівський р-н).
9. ГО «Клуб спортивного фехтування» («Під зорею Пінзеля. Годовиця. Пленер 2021»).
10. ГО «ВАУ СТУДІО» (Розвиток кіноіндустрії Львівщини у 2021 році: створення презентаційного портфоліо для представлення  Львівської області перед міжнародними кіновиробниками, телевізійними студіями, продюсерами тощо.)
11. ГО Інвалідів Святий Юрій (Фестиваль книг на воєнну тематику в рамках фестивалю «Пісні часу війни»).
12. Червоноградська міська громадська організація «Ніка» (Пленер з живопису молоді з інвалідністю.).
13. Яворівська районна членська благодійна організація «Дитячі мрії» (Районний фестиваль творчості людей з інвалідністю «Політ з одним крилом»).
14. ГО «Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей та молоді з інваліднісю «Надія» (Скарби культури для всіх людей).
15. БО Благодійний фонд «Золочів відроджений» (Етно-мистецький захід «Арт-толока «Не згасайте, ясні зорі»).
16. БО Фундація – «Андрей» (Шлях до єдності – 425-річчя Берестейської Унії).
17. ГО «Суспільно-культурне товариство «Устріки» (Етнофестиваль «Ватра пам’яті»).
18. ГО «Львівське крайове ставропігійне Братство св. ап. Андрія Первозваного» (30 ліття відродження Львіського ставропігійного братства).
19. ГО «АРТап» (Українські герої у світі в анімаціях).