k2FtbBdWr1

Максим Козицький привітав Оксану Літинську зі сходженням на найскладнішу вершину світу

28 липня львів’янка Оксана Літинська разом з групою альпіністів успішно завершили сходження на найскладнішу вершину світу – Чоґорі (з китайс. – «велика гора»). Ця гора за висотою – друга після Евересту. Розташована на захід від Гімалаїв, у Пакистані. Підніматися альпіністи почали 10 липня, а вночі на 28 досягли вершини.

Зі сходженням на вершину українку привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Щоб подолати таку складну висоту, потрібно мати дуже добру фізичну підготовку та спорядження, витривалість і фізичну силу, мужність, відвагу і твердий намір досягнути цілі. За плечима в Оксани Літинської – підйом на Еверест та ще 5 найвищих гір усіх континентів.

Львів‘янка, яка живе вже багато років у Лондоні – друга українка, якій вдалося піднятися на гору Чоґорі. А загалом вершину К2, яку, через складний ландшафт, називають горою-вбивцею, підкорили лише четверо українців.

Дякую п. Оксані і бажаю міцного здоров’я та нових вершин! Такі перемоги надихають!», – написав голова Львівської ОДА на своїй сторінці у Фейсбуці.

Сходження на Чоґорі є технічно набагато складнішим, ніж сходження на найвищу вершину планети Еверест. Загалом за всю історію сходження на гору більше 80 осіб загинули при спробі підкорити Чоґорі.