k2FtbBdWr1

«Маска, гігієна рук, соціальна дистанція і двократна вакцинація – доступні інструменти для профілактики коронавірусу»,- Наталія Іванченко

На сьогодні надзвичайно актуальним є використання засобів захисту та профілактики коронавірусної інфекції, адже пандемія в області нарощує обсяги. Зазначають медики та наголошують, що берегтися та бути пильними треба і вакцинованим мешканцям.

«Немає різниці чи людина вакцинована, чи ні, носіння маски зменшує ризик інфікуватись. Вакцинована людина теж може при зустрічі з іншою людиною, яка виділяє велику концентрацію вірусу, інфікуватись, вона про це може і не знати, оскільки захворювання може перебігати в абсолютно безсимптомній формі, при цьому вона наражатиме інших на небезпеку», – розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

Використання маски є обов’язковим у приміщеннях, де є інші люди. Важлива умова – правильно її носити та використовувати.

«Кожні 3-4 години ми повинні маску змінювати. Вже використану викинути в смітних, або спеціальне місце для утилізації. Помити руки і вдягнути нову. Якщо маска зволожувалась більше ніж 3 години, вона ні від чого нас не захистить. Категорично не можна маску, яку зняли, покласти у кишеню, потім витягнути і вдягнути вдруге. Така маска є фактором можливого інфікування. Після зміни маски обов’язково мити руки», – додала Наталія Іванченко.

Дотримуватись треба й інших засобів захисту та профілактики ковіду. Це гігієна рук та соціальна дистанція.

«У магазинах, центрах масової вакцинації – 1,5 метри обов’язкова відстань між людьми, адже коронавірус  власне передається краплинним шляхом на таку відстань»,-  наголошують медики.

І, звичайно, вакцинація, як єдиний спосіб подолати пандемію коронавірусу.

«Окрім вакцинації жодна країна світу не запропонувала іншого способу масової профілактики населення. Маска, гігієна рук, соціальна дистанція і двократна вакцинація – ті інструменти, які сьогодні доступні для профілактики коронавірусу», – додала Наталія Іванченко.

Нагадаємо, що на Львівщині вакцинувались від ковіду вже більше мільйона мешканців, з них – понад 420 тисяч двома дозами.