k2FtbBdWr1

Медики нагадують про необхідність планової вакцинації дітей та дорослих від інфекційних хвороб

Медицина 9

На брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська та експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з вакцинопрофілактики Наталія Гончар закликали не забувати про проведення планової (рутинної) вакцинації дітей і дорослих від інфекційних хвороб.

«Хочемо звернути увагу громадськості на планову вакцинацію, яка проводиться, в першу чергу, серед дітей. Не зважаючи на пандемію коронавірусу, ми повинні дбати про своє здоров’я і залучати дітей до вакцинації. У випадку зниження рівня вакцинування населення у нас можуть виникнути спалахи вакцинокерованих інфекцій. Це загрожує тим, що зараз в момент епідемії коронавірусу, з’явиться ще більше додаткове навантаження на медичну систему», – зазначила Мар’яна Служинська.

Наталія Гончар додала, що карантинні обмеження не є протипоказом для проведення рутинної вакцинації. Вона також нагадала, що у 2018 р. був спалах захворюваності на кір, коли у Львівській області було зареєстровано понад 6 тис. випадків захворювання. Натомість у 2020 р. таких випадків було зареєстровано лише 7.

«Ми прагнемо охопити максимально доросле населення вакцинацією проти коронавірусної хвороби. Але слід не забувати що це доросле населення підлягає і вакцинації від дифтерії та правця, які проводяться кожні 10 років», – розповіла Наталія Гончар.

Пріоритетною щодо вакцинації є група дітей віком до 2-х років. Саме в цій віковій категорії проводиться найбільша кількість щеплень – від кашлюка, дифтерії, поліомієліту, правця, гепатиту В, туберкульозу. В 1 рік вакцинують від кору, паротиту і краснухи. В цей період батькам потрібно вчасно організуватися та провести вакцинацію своїх дітей, адже коли щеплення зроблено у відповідному віці – є менший ризик появи побічних реакцій вакцинування.

В свою чергу, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис також розповів про епідситуацію щодо коронавірусу на Львівщині.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Карантин: на Львівщині ввели додаткові обмежувальні заходи
Як успішно написати грантову заявку та де знайти актуальні гранти: в інформації департаменту МТД
ОСББ області отримують відшкодування за кредитами на заходи з енергомодернізації
Фільм «Остап Нижанківський. Історія однієї мрії» відтепер у вільному доступі: переглянути може кожен...
COVID-19: за останню добу по області госпіталізували 75 осіб
Завершено четвертий конкурсний набір в межах Програми «Змінимо країну разом»