k2FtbBdWr1

Медики нагадують про необхідність планової вакцинації дітей та дорослих від інфекційних хвороб

На брифінгу щодо епідситуації на Львівщині директор Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська та експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з вакцинопрофілактики Наталія Гончар закликали не забувати про проведення планової (рутинної) вакцинації дітей і дорослих від інфекційних хвороб.

«Хочемо звернути увагу громадськості на планову вакцинацію, яка проводиться, в першу чергу, серед дітей. Не зважаючи на пандемію коронавірусу, ми повинні дбати про своє здоров’я і залучати дітей до вакцинації. У випадку зниження рівня вакцинування населення у нас можуть виникнути спалахи вакцинокерованих інфекцій. Це загрожує тим, що зараз в момент епідемії коронавірусу, з’явиться ще більше додаткове навантаження на медичну систему», – зазначила Мар’яна Служинська.

Наталія Гончар додала, що карантинні обмеження не є протипоказом для проведення рутинної вакцинації. Вона також нагадала, що у 2018 р. був спалах захворюваності на кір, коли у Львівській області було зареєстровано понад 6 тис. випадків захворювання. Натомість у 2020 р. таких випадків було зареєстровано лише 7.

«Ми прагнемо охопити максимально доросле населення вакцинацією проти коронавірусної хвороби. Але слід не забувати що це доросле населення підлягає і вакцинації від дифтерії та правця, які проводяться кожні 10 років», – розповіла Наталія Гончар.

Пріоритетною щодо вакцинації є група дітей віком до 2-х років. Саме в цій віковій категорії проводиться найбільша кількість щеплень – від кашлюка, дифтерії, поліомієліту, правця, гепатиту В, туберкульозу. В 1 рік вакцинують від кору, паротиту і краснухи. В цей період батькам потрібно вчасно організуватися та провести вакцинацію своїх дітей, адже коли щеплення зроблено у відповідному віці – є менший ризик появи побічних реакцій вакцинування.

В свою чергу, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис також розповів про епідситуацію щодо коронавірусу на Львівщині.