k2FtbBdWr1

Меморандум про взаєморозуміння має закріпити та зміцнити нашу співпрацю з ПРООН

Міністерство розвитку громад та територій України та Програма розвитку ООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво щодо посилення спроможності органів місцевого самоврядування у зборі інформації про пошкодження та оцінці руйнувань, завданих збройною агресією рф.

За даними звіту RDNA «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення / Rapid Damage and Needs Assessment», Україні необхідно 349 млрд доларів для відбудови та відновлення.

Згідно з Меморандумом, ПРООН погоджується здійснювати оцінку пошкоджень будівель, об’єктів інфраструктури та картографування, а також підтримувати розробку комплексної геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу регіонального відновлення та розвитку.

Це посилить спроможність Уряду картографувати оцінку пошкоджень будівель, водночас частково за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень з безпілотників, інтегрованих із державними даними.

Також система візуалізуватиме етапи відбудови громад України, допомагатиме визначати пріоритети відновлення та здійснювати моніторинг регіонального розвитку.

«Меморандум про взаєморозуміння має закріпити та зміцнити нашу співпрацю з ПРООН. Наше завдання — швидка і якісна відбудова та впровадження ефективної регіональної політики. Для цього необхідний комплексний моніторинг показників регіонального розвитку. Геоінформаційна система має стати платформою для моніторингу розвитку громад і джерелом взаємодії органів влади та місцевого самоврядування», —

зазначив Олексій Чернишов.

ПРООН надаватиме підтримку у зборі даних з оцінки збитків за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень зйомок дронів, а також тісно співпрацюватиме з кожною обласною державною адміністрацією та територіальними громадами.

Це допоможе створити ефективні плани реагування та відновлення, максимізуючи користь від обмежених ресурсів.

На першому етапі відбудеться аналіз руйнувань та опрацювання даних у Сумській, Житомирській, Чернігівській, Київській, Харківській областях.