“Не будь байдужим – подаруй дитині ноутбук!”, – саме так жителі Львівщини цьогоріч можуть долучитися до всесвітнього благодійного руху “Щедрий вівторок”.

Карантинні обмеження і, зокрема, навчання онлайн стали особливо гострою проблемою для малозабезпечених сімей. Адже в учнів, які не мають ґаджетів для занять вдома, практично, забрали можливість навчатися у школі. Для того, аби хоча б частково розв’язати цю проблему, в області реалізовують проєкт “Подаруй дитині ноутбук”.

“Оскільки ноутбуками й планшетами українці щоденно користуються вже не перше десятиліття, у багатьох громадян знайдеться вдома непотрібна їм техніка. Так, часто ноутбуки, що вийшли з ладу через незначну поломку, приречені роками бездіяльно лежати на запилюжених полицях, тоді як їхні господарі вже давно користуються технікою новішого покоління. Щоби уникнути проблеми нераціонального споживання й зменшити екологічний слід, пропонуємо знайти непотрібній техніці нове призначення”, – каже Дмитро Якимець, голова ГО “Інший підхід”, котра запропонувала ініціативу.

Організатори пропонують подарувати ноутбуки і планшети не менше ніж 30 дітям з малозабезпечених сімей. Деякі з учасників проєкту хворіють на рідкісні недуги, такі як легенева гіпертензія та інші. Якщо ваша техніка трошки зламалася – не хвилюйтеся: всю зібрану в межах проєкту техніку відремонтують і подарують діткам. Вчителям комп’ютерну техніку для проведення навчання онлайн закуповує держава. Сума цьогорічної загальнодержавної субвенції склала 67 мільйонів гривень, а співфінансування з місцевих бюджетів – ще майже 14 мільйонів.

«Цього року для шкіл області за кошти держави і місцевих громад плануємо закупити 4042 ноутбуки. Водночас, триває процес проведення швидкісного Інтернету для віддалених населених пунктів Львівщини. Для цього наша область отримала з держбюджету 5,5 мільйонів гривень. Це дасть змогу інтернетизувати 51 село у 22 громадах. Насамперед швидкісний інтернет отримують школи, народні доми, ЦНАПи. І це вперше за роки незалежності держава виявила ініціативу з такої широкої інтернетизації територій. Звісно, нагальну потребу спровокувала пандемія, однак, я переконаний, що розвиток цифрових технологій та інтернетизація посилять економічну спроможність громад, дадуть новий поштовх розвитку освітніх і культурних установ, забезпечать публічність і прозорість місцевого самоврядування», – каже голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Щонайменше 12 тисяч жителів Львівщини цьогоріч отримають можливість доступу до швидкісного Інтернету. Що таке Щедрий Вівторок? Щороку в останній вівторок листопада мільйони людей влаштовують день добрих справ і приєднуються до благодійних ініціатив. Хоча “Щедрий вівторок” проводять в Україні всього протягом чотирьох років, до руху долучилося вже 126 тисяч громадян.

“Це добра традиція, яка давно побутує в США та різних країнах Європи. Ми з боку Львівської облдержадміністрації закликаємо долучитися всіх, хто має таку можливість, а в межах своїх повноважень намагаємося впровадити якісну інфраструктуру для користування цифровими послугами та ефективного онлайн-навчання та роботи”, – каже заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.

Проєкт “Подаруй дитині ноутбук” впроваджується ГО “Інший підхід” разом з БФ “Карітас Львів”, БФ “Сестри Даліли”, Асоціацією легеневої гіпертензії Українською освітньою фундацією, за фінансової підтримки Zagoriy Foundation, за інформаційної підтримки Львівської ОДА. Контактні особи: Дмитро Якимець, голова ГО “Інший підхід”. +38 097 904 86 30 yakymets@gmail.com approach.ua@gmail.com Ельвіра Насібулліна, асистентка відділу «Культура благодійності» Zagoriy Foundation. +380996371904 en@zagoriy.foundation