Сьогодні, 25 травня відбулось чергове засідання комісії з питань відшкодування з обласного бюджету частини вартості обладнання, що використовує відновлювані джерела енергії та яке придбане й встановлене фізичними особами за власні кошти в межах «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки». Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації.

На засіданні розглянули 6 заявок від жителів Львівщини. Усі задовольнили. Загальна сума відшкодування складає понад 85 тис грн. Цей фінансовий ресурс буде незабаром перерахований на поточні рахунки фізичних осіб – учасників Програми.

«Розвиток та використання відновлюваних джерел енергії є одним з інструментів запобігання негативним змінам клімату, а саме зменшення викидів та забруднення довкілля. Відновлювані  джерела енергії є безпечними, екологічними та невичерпними для людства. Діюча Програма є стимулом до використання відновлюваних джерел енергії та розвитку відновлюваної енергетики області», – зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Богдан Кейван.

На сьогодні 1323 власники приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції, загальною потужністю 29,9 МВт. Вироблену генеруючими установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають  в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом.

«Запрошуємо жителів області,  які встановлюють у цьому році сонячні, малі вітрові електричні станції, теплові насоси  ґрунтового та повітряного типу, геліоколектори та відповідне додаткове обладнання і матеріали до них, скористатись підтримкою в межах зазначеної Програми»,- додав Богдан Кейван.