k2FtbBdWr1

Молодь Львівщини запрошують долучитися до Міжнародного дня донора

Щороку, 14 червня, у світі відзначається Міжнародний День Донора. На Львівщині заплановано ряд заходів для популяризації безоплатного донорства крові та її компонентів, зокрема донорства тромбоцитів, як одного з чинників для відновлення стану здоров’я  дітей та молоді після хіміотерапій.

«Лікування раку потребує переливання крові або її компонентів. Після “хімії” пацієнтам, найчастіше діткам, для відновлення вливають кров, а саме тромбоцити. Вони є життєво необхідними, адже хіміотерапія вбиває власні тромбоцити людини, котрі беруть участь у процесах згортання крові. Тромбоцити є найдефіцитнішими серед донорських компонентів, бо зберігаються лише три дні, тому донорів тромбоцитів у світі називають «Золотими донорами» (#gold_blooded_people)» – зазначає координатор інформаційної кампанії Уляна Греділь.

Управління молоді та спорту Львівської ОДА спільно з  Благодійним Фондом «Із янголом на плечі» у вівторок, 15 червня, о 14.00 проведе zoom-зустріч на тему популяризації донорства крові серед молоді «Допоможи онкохворим дітям – стань донором тромбоцитів». Онлайн подія доступна на сторінці.

«Для нас важливо донести до молоді Львівської області важливість донорства та провести широку інформаційну кампанію. Роз’яснити основні протипоказання, переваги, важливість для власного здоров’я, мотивацію та законодавчу захищеність донорів», – зазначила начальниця відділу молодіжної політики управління Софія Курман.

«При фонді створений реєстр донорів тромбоцитів з метою швидкого реагування на потребу онкохворих підопічних дітей та молоді на тромбоконцентрат, але є велика потреба у збільшенні кількості донорів крові рідкісних груп, таких як 3-, 4+, 4-», – зазначає Юрій Федечко, директор БФ “Із янголом на плечі”.