Молодвіж у Львові: Максим Козицький став учасником дискусії на тему ідентичності

Сьогодні на території !FESTREPUBLIC у Львові стартував Всеукраїнський форум активної молоді «Молодвіж». Цьогоріч він відбувається вчетверте й триватиме до 5 вересня.

«Молодвіж» має на меті посилити співпрацю молоді з владою на місцевому та національному рівнях, сприяти обміну кращими практиками діяльності молоді з різних куточків України. А також обговорити та визначити стратегічні напрями розвитку молодіжної політики в Україні, підвищити кількість ініціатив, що реалізує молодь.

Територія заходу складається з чотирьох локацій, на кожній з яких відбулися презентації, воркшопи цікаві лекції та дискусійні панелі за кількома тематичними блоками: мовчи [або ні]; шепочи [або ні]; говори [або ні]; кричи [або ні]; реви [або ні].

Участь у панелі про українську ідентичність взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Сьогодні міркуємо що таке ідентичність. Вона проявляється, коли ми є активні. І я бажаю сьогодні українській молоді бути проактивною! Львівська обласна державна адміністрація пропонує чимало можливостей для молоді. Зокрема, ми запрошуємо активну молодь стати частиною нашої молодіжної громадської ради при ЛОДА. А ще в нас майже кожна обласна програма передбачає підтримку молодіжних ініціатив, молодих підприємців, стартаперів, фермерів. Я вірю у нинішню молодь. Бачу навіть по своїх дітях, наскільки вони є інші, ніж ми та попередні покоління. Впевнений – вони спроможні розвивати свої міста і села, Львівщину та Україну. Маємо довіряти один одному і співпрацювати заради цієї мети», – сказав очільник області Максим Козицький.

До дискусії долучились також: керівниця Західноукраїнського представництва МФ «Відродження» Оксана Дащаківська, співвласник Холдингу емоцій «!FEST» Юрій Назарук, консультантка із комунікації ініціативи ЮНІСЕФ Марина Хромих, а також директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь.

«Насправді дуже важливо, як людина себе ідентифікує і що саме висуває на передній план, коли замислюється про це. На своєму прикладі, скажу, що в першу чергу я людина. В сучасному світі необхідно мати відповідь на питання, а що таке бути людиною, якщо брати до уваги розвиток штучного інтелекту, біотехнологій. По-друге, я живу в Україні та є громадянкою своєї країни. А по-третє, я ідентифікую себе, як мама, а це також має велике значення для мене», – зазначила Оксана Дащаківська.

Цьогоріч «Молодвіж» об’єднав молодь з різних областей України, представників громадських об’єднань, молодіжних консультативно-дорадчих органів, органів учнівського та студентського самоврядування, молодіжних центрів.

Особливістю форуму є те, що у 2021 році Львів потрапив до півфіналу конкурсу Європейської молодіжної столиці. Цей конкурс створює умови для того, щоб у містах звертали увагу на значення молоді, щоб підвищувався рівень інформування молоді про можливості, її права та обов’язки, механізми залучення до вироблення та впровадження молодіжної політики на місцевому, регіональному та європейському рівнях, участі у прийнятті рішень, що стосуються громади.

Спікерами інших тематичних лекцій на Молодвіжі стали Сергій Стерненко, Женя Галич, Макс Пташник, ведучі шоу на Ютуб “ебаут” Ната Авдєєва та Катерина Мотрич, представник UNICEF в Україні Мурат Шахін та інші.

До слова, Всеукраїнський форум активної молоді «Молодвіж» реалізовується Львівським міським молодіжним центром «Молодвіж» за підтримки Міністерства молоді та спорту України у співпраці з управлінням молоді та спорту Львівської ОДА та Львівської  міської ради.