k2FtbBdWr1

МОЗ запускає експериментальний проєкт з підвищення кваліфікації членів бригад екстреної медичної допомоги

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка затверджує порядок проведення експериментального проєкту з підвищення кваліфікації для медичних працівників та водіїв бригад екстреної медичної допомоги.

“Якість надання екстреної медичної допомоги в Україні ставатиме вищою, для цього ми працюємо над систематизацією навчання. Ефективна практична підготовка та підвищення кваліфікації працівників екстренки, а також контроль якості їх знань є вкрай важливими. Ми вже інвестували в оновлення матеріальної частини – уклали контракти на закупівлю понад 600 нових швидких, 416 було закуплено за кошти 2020 року”, – пояснює Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Проєкт матиме декілька етапів:

  • Підготовка. МОЗ розрахує прогнозовану потребу у навчанні, з огляду на кількість працівників бригад екстреної медичної допомоги, погодить участь центрів медичної допомоги у проєкті та проведе конкурси, для визначення виконавців, які навчатимуть працівників бригад.
  • Навчання.Працівники бригад пройдуть коротку теоретичну підготовку та розширені практичні тренінги;
  • Після навчання медбригади мають скласти зовнішній кваліфікаційний іспит з медицини невідкладних станів. Якщо іспит складуть успішно, то слухачі курсів отримують сертифікати про підвищення кваліфікації.

Ці сертифікати мають таке значення:

  1. для фельдшерів з медицини невідкладних станів та медсестри є підтвердженням їх відповідності кваліфікації парамедика;
  2. для водіїв бригад – підтвердженням відповідності вимогам професії екстреного медичного техніка;
  3. дають змогу нарахувати максимальні бали безперервного професійного розвитку для лікарів бригад екстренки.

Якщо слухачі не складуть іспит, то вважаються такими, що не пройшли програму курсу, і не отримують сертифікати!