k2FtbBdWr1

Музей Михайла Грушевського запрошує на майстер-клас з малювання лемківської писанки

У четвер, 14 квітня, комунальний заклад Львівської обласної ради “Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського” запрошує на майстер-клас з малювання лемківської писанки.  

Майстер-клас відбувається у межах Всеукраїнського фестивалю “Лемківська писанка”. Малюватимуть писанку разом із вчителями Дитячої школи народних мистецтв Аліною Крицькою, Наталією Марковською та Марією Янко.

Майстер-клас підходить як для діток, так і для дорослих. Матеріалами забезпечує музей. Захід безкоштовний, а благочинні внески вітаються.

«Лемківська писанка найбільше відрізняється від гуцульської та багатьох інших технікою написання. Інструментом написання є шпилька, яка за формою нагадує маленький цвяшок, гострий кінець якого встромлений в дерев’яну паличку, а маленьку головку, що на другому кінці шпильки, вмочують в розплавлений в металевій посудині віск та переносять крапельки воску на поверхню яйця.

Основний символ лемківської писанки – Сонце, адже це символ життя і світла. Важливий символ – Зірка, донька Сонця. Також поширений Віночок, який свідчив про чистоту дівоцтва. Часто використовується символ дерева, ластівки — провісниці весни», – кажуть мисткині.

Початок – 12 год. Адреса: м. Львів, вул. Івана Франка, 154.

Фото умовне: УКУ