Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236, заклади, в яких менш як 80% колективу вакциновані, перейшли на віддалене навчання. Станом на сьогодні у дистанційному режимі працюють 784 школи, що становить 68%.За дослідженнями департаменту освіти, віддалене навчання дає нижчу якість освіти, ніж очна форма. Відтак, із наступного тижня у тих школах, які не можуть працювати офлайн, промоніторять ситуацію із дистанційним навчанням.
«Щойно почалась епідемія ковіду, на Львівщині стартувало навчання вчителів, аби вони могли освоїти платформи для дистанційного навчання. Ще торік до першого вересня ми дали рекомендації як впорядкувати це навчання, тому ми плануємо перевірити його якість. Окрім того, є ще 22 млн грн на те, щоб в рамках підвищення кваліфікації, вчителі могли надалі вивчати такі платформи.

Хтось має стояти на захисті інтересів учня. Гадаю, вчителі мали достатньо часу, аби освоїти методи ведення уроків у дистанційному форматі. Є створена комісія, що оцінить рівень віддаленого навчання у школах», – розповів сьогодні під час брифінгу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

За словами очільника департаменту в області є приклади, коли під час віддаленого навчання учні мали кращі результати, а якість освіти не поступалась очному, але такі випадки поодинокі та траплялись лише там, де вчителі досконало володіли платформами для дистанційного навчання.
Кожен заклад мав визначитись з платформою для дистанційного навчання. Департамент освіти запровадив програму «Moodle – це про100», яка дає можливість безкоштовно користуватися всіма опціями. В межах проєкту сто шкіл області отримали власну копію дистанційної платформи та можуть розміщувати там всю навчальну інформацію.
«Із початком пандемії у школах був повний хаос: хто яким електронним ресурсом хотів, тим і користувався. Тому заклади мали визначитись із єдиним електронним середовищем.

Комісія приходитиме в заклад і вивчатиме для початку чи є таке електронне середовище. Якщо нема такої єдиної платформи, ані рішення про його створення, значить там нема дистанційного навчання. Ані Zoom, ані будь-які месенджери не можуть претендувати на платформу для віддаленого навчання.
Якщо така платформа у школі є, комісія матиме до неї доступ і бачитиме як відбуваються уроки: відповіді учнів, роботу вчителя з усіма учнями одночасно, тестування, аналітику уроку тощо. Насправді це все легко перевірити», – пояснив Олег Паска.

Перевірки триватимуть стільки часу, скільки триватиме віддалене навчання. Якщо комісія виявить, що віддалене навчання є низької якості, значить заклад не відповідає назві «заклад освіти». В такому випадку департамент може ініціювати позбавлення ліцензії, і лише при підвищенні рівня дистанційного навчання ліцензію повернуть.