k2FtbBdWr1

На базі “Львівської політехніки” створять Міжнародний інноваційний центр Східної Європи

Сьогодні, 27 квітня 2021 року, підписано Меморандум про співпрацю Міністерства розвитку громад та територій з некомерційною британською організацією «Всесвітній форум розумних міст» (WSCF). Сторони спільно працюватимуть над розробкою стратегічного плану «Smart City» (розумне місто) для міст України.

Розвиток проєкту розпочнеться зі Львова. Відтак, на базі Наукового парку Національного університету «Львівська політехніка» створять Міжнародний інноваційний центр Східної Європи. Він займатиметься розробкою стратегічного плану «розумне місто».

Ідеєю втілення проєкту є пошук стартапів, які розроблятимуть рішення для Smart City. Цільове завдання для стартапів – створення моделей, які спрямовані на розв’язання найбільш глобальних проблем міст, зокрема Львова.

«Мінрегіон наразі активно працює над створенням інноваційної інфраструктури в регіонах. Державна стратегія регіонального розвитку на 2021-2027 роки передбачає, що одним із завдань регіональної політики є запровадження інноваційних технологій у системи управління розвитком міст на засадах концепції Smart City. Цифрова трансформація регіонів має відбуватись із застосуванням інструментів «розумного» містобудування, просторового планування та побудови інноваційних екосистем», – зауважив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Суть плану Smart city полягає в розумному підході до керування містом та його ресурсами. Керувати можуть всі, хто живе у місті та працює: влада, комунальні служби, представники бізнесу і громадяни. Проєкт передбачає спрощені технології користування сервісами, які пропонують міські установи. Основними напрямами Smart city є: безпека в місті, медицина, освіта, транспортна система, електроенергія та формування міста як креативного центру.

Завдяки активній участі в проєкті «розумного міста» Україна буде позиціюватися як центр інноваційної екосистеми в Східній Європі. Проєкт «розумного міста» заснований на державно-приватному партнерстві.

Британська некомерційна організація Всесвітній форум розумних міст (WSCF) має значний досвід роботи у проєктах «розумних міст» та наразі працює над кількома такими проєктами в країнах ЄС, США, Великій Британії та В’єтнамі.