k2FtbBdWr1

На базі Університету безпеки життєдіяльності облаштовують кризовий центр реагування на надзвичайні ситуації

Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав Львівський університет безпеки життєдіяльності. На базі навчального закладу облаштовують кризовий центр або ж Центр управління моніторингу та координації сил, залучені під час ліквідації надзвичайних ситуацій.

Кризовий центр призначений для оперативного реагування органів влади та сил цивільного захисту на виникнення тієї чи іншої надзвичайної ситуації (НС). До прикладу, якщо здійнялась пожежа, центр отримує сповіщення, завдяки чому визначає послідовність організаційних та практичних заходів для ліквідації наслідків НС, термін виконання та необхідні для цього ресурси.

У поточному році в межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» обласна рада підтримала рішення про фінансування університету на створення кризового центру. Упродовж 2021 року для виконання запланованих заходів профінансували 2 млн грн, додаткова потреба становить – 700 тис. Загальна вартість робіт складає близько 4 млн гривень.

Отримані кошти використані для придбання системи управління, обробки та відображення мультимедійної інформації (відеостіна, відеосервер, обладнання для автоматизованого робочого місця оператора, монітори та телевізори великої діагоналі).

«Кризовий центр можна використовувати в навчальних цілях для підготовки майбутніх співробітників ДСНС, адже це дає їм змогу отримати необхідні практичні знання з використанням новітніх технологічних комунікаційних засобів, як, наприклад, дронів. Завдяки цим технологіям в режимі реального часу можна побачити кадри з місця подій. В ситуаціях, коли цінна кожна хвилина, це неабияк важливо, враховуючи те, що не потрібно гаяти часу на дорогу. Тим самим керівництво центру може одразу ухвалити відповідне управлінське рішення для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації», –  Віталій Загайний.

Зараз на базі університету тривають ремонтні роботи з облаштування центру, який складається з кількох відокремлених кімнат. Основне приміщення оснащене великим екраном з дев’яти моніторів, на який транслюватимуть кадри, зняті безпосередньо на місці подій. Також у кризовому центрі передбачений простір для якісної комунікації з медіа, щоб через ЗМІ правильно донести до населення інформацію про виникнення кризової ситуації та шляхи її розв’язання.

Як повідомив перший проректор університету Роман Ратушний, відкриття кризового центру заплановане на січень 2022 року.