k2FtbBdWr1

Уряд планує програму державної підтримки картоплярства

Цьогоріч уряд України розширює державну підтримку сільгосптоваровиробників, доповнивши  її  новою програмою – державна підтримка розвитку картоплярства.

У Львівській  області щорічно картоплею зайнято 13-15 % посівної площі (95,1 тис. га). Валове виробництво картоплі за всіма категоріями господарств у 2020 році становило 1,6 млн. тонн, при урожайності 168,9 ц/га. У сільськогосподарських підприємствах вирощено 55,1 тис. тонн картоплі при урожайності  262,5 ц/га, всього 3 % до загального виробництва.

Високоприбуткове картоплярство починається з якісного високопродуктивного насіння. Розвиток вітчизняної системи насінництва та покращення  якості насіннєвої картоплі є на порядку денному в Мінагрополітики України.

За програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” у державному бюджеті  на 2021 рік для державної підтримки  розвитку картоплярства в цілому по Україні передбачено 60 млн. грн.  Бюджетні кошти передбачаються  для стимулювання збільшення обсягів виробництва картоплі, нарощування потужностей її  зберігання та переробки.

Згідно з проектом програми бюджетні кошти надаватимуться суб’єктам господарювання на безповоротній основі для компенсації витрат, здійснених у період з 1 січня по 30 вересня поточного року на:

1) придбання насіннєвого матеріалу картоплі категорій базове та сертифіковане у розмірі до 50 відсотків його вартості (після проведення ними посадки), але не більше 250 тис. гривень одному одержувачу у рік;

2) придбання обладнання для доробки та передреалізаційної підготовки картоплі у розмірі до 50 відсотків вартості понесених витрат (після завершення монтажних робіт);

3) будівництва об’єктів із зберігання картоплі у розмірі до 50 відсотків вартості.

Частковій компенсації понесених витрат підлягає вартість об’єктів, введених в експлуатацію з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року, та/або вартість обладнання, придбаного у той самий період.

«Основним продуктом споживання для населення Львівщини традиційно залишається картопля. Використання сільгоспвиробниками бюджетних коштів за державною програмою  сприятиме виробництву високоякісного насіннєвого матеріалу, який відповідатиме сучасним міжнародним вимогам, будівництву сучасних картоплесховищ з метою забезпечення мінімальних втрат при зберіганні картоплі. А також сприятиме вирішенню питання  ланцюга доданої вартості «виробництво-переробка-споживач», зумовить насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва», – зауважила заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Людмила Гончаренко.