Стартувала нова програма «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D)

6 липня 2021 року оголосили  старт нової програми «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D), яку реалізують за підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

Загальною метою програми «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D) є збільшення та розширення робочих місць у сільській місцевості, особливо для молоді та жінок, а також сприяння мультиплікаційному ефекту позитивних змін в органічному землеробстві з точки зору економічного зростання, інновацій та навколишнього природного середовища.

Програма реалізують в трьох країнах: Україні, Албанії та Сербії.

Виконавець програми IFOAM – Organics International (Міжнародна федерація рухів органічного сільського господарства) в консорціумі з Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) та HELVETAS Swiss Intercooperation. В межах програми «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D) оголосили конкурс проєктів державно-приватного партнерства.

Мета конкурсу – створення або розширення експортних ланцюгів постачання органічної продукції з Албанії, України та Сербії до країн ЄС та Швейцарії.

Проєкти мають сприяти:

(а) створенню доданої вартості,
(б) створенню робочих місць,
(в) створенню суспільних благ для сектору,
(d) розвитку відповідних можливостей, що сприяють сталому розвитку органічного бізнесу в Україні, Албанії та Сербії.

Хто може брати участь у конкурсі:

Підприємства з Швейцарії або ЄС у партнерстві з підприємствами з України, Албанії або Сербії. Наявність партнерів з щонайменше 2-х країн обов’язкова!

Програма не гарантує, але сприятиме пошуку партнерів для реалізації проєктів. Для цього необхідно заповнити коротку форму (завантажити форму можна за посиланням: https://organicinfo.ua/wp-content/uploads/2021/07/Company-profile.docx).

Загальний обсяг фінансування для трьох країн – 1,5 млн швейцарських франків.

Крайній термін подачі заявок 24 серпня 2021 року.

Поставити додаткові запитання можна до 6 серпня в письмову вигляді! на електронну адресу OT4D@helvetas.org або Національному координатору в Україні kateryna.shor@gmail.com. Більш детальна інформація про конкурс за посиланням.

«Тренд “органік” набуває все більшої популярності: невеликі й середні виробники все активніше беруться за вирощування такої продукції, а торгові мережі виділяють цілі полиці і відкривають “органічні” відділи. Для Львівщини органічне виробництво – один із пріоритетів обласної стратегії. Відтак, рекомендуємо органічним операторам Львівщини розглянути можливість участі в новій програмі  «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D). Також, інформуємо, що в області діє Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки, в якій передбачено фінансову підтримку на розвиток органічного виробництва», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.