k2FtbBdWr1

На Форумі місцевого розвитку говорили про екотуризм без шкоди для довкілля

«Сталий розвиток туризму в природно-заповідних територіях» став темою однієї з панельних дискусій у Трускавці. Найважливіший меседж розмови – збереження природи для наступних поколінь.

Модерував захід заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод. В обговоренні взяла участь керівниця управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Табака. Вона зазначила, що ковід пришвидшив тренди туризму, які наближалися до змістовного відпочинку. Хвороба стала додатковим приводом задуматися про наше здоров’я, майбутнє і про те, що ми є гості на цій землі.

«За своєю природою туризм цінує те, що є найдорожчим у нашому світі: неймовірні пейзажі, дику природу, історію, культуру та людей. Туризм може стати каталізатором зростання місцевої економіки, забезпечуючи хороші робочі місця, можливості для підприємств та кошти на збереження спадщини. Але якщо не управляти належним чином, туризм може мати негативний вплив на місцеві громади та навколишнє середовище, створюючи довгострокові проблеми для місцевих мешканців, що в кінцевому підсумку може призвести до занепаду туризму», – зазначила Наталя Табака.

Управління туризму та курортів ЛОДА під час здійснення маркетингових заходів з популяризацію екомандрів постійно нагадує про правила поведінки на природі: що вітається, а про що варто забути назавжди. Зокрема, про неконтрольований джипінг.

Учасники дискусії погодилися, що його в першу чергу потрібно присоромлювати на іміджевому рівні, а по друге, варто збільшити штрафи за порушення і на рівні Міністерства та карпатських областей обговорити зручний механізм моментального фіксування порушення, можливо і самими ж мандрівниками. Слід зауважити, що не можна також розпалювати багаття у невідведених для цього місцях і залишати після себе гори сміття.

Звісно, окрім заборон завжди мають бути варіанти як правильно і де можна провести змістовний відпочинок. Тішить те, що на природно-заповідних територіях з’являються глемпінги, реалізовуються проєкти «ВелоБескиди» у Трускавецькій, Східницькій та Бориславській громадах та «ВелоКарпатія» у Славській селищній раді. Також під час дискусії обговорили можливість приєднання військового лісгоспу до природно-заповідної території “Сколівських Бескидів”.

Варто зазначити, що за дослідженнями Save on energy, Україна одна з кращих країн у Європі для екологічного та активного відпочинку. Ми – другі у рейтингу для туристичних походів, після Ліхтенштейну.