На горі Пікуй відновили пам’ятний знак про сходження на вершину Івана Франка

У суботу відбулось масове сходження на найвищу точку Львівщини – гору Пікуй.  На вершині офіційно відновити пам’ятну дошку, яка засвідчує, що висоту 1408 м свого часу, а саме у серпні 1888 року, підкорив Іван Франко.

Вперше символічну таблицю на честь Івана Франка на г. Пікуй розмістили у 1990 році за ініціативи студентського братства, товариства Лева та клубу українських митців. Цього року Школа вільних і небайдужих зголосилася відновити пам’ятний знак. Львівська ОДА з приємністю долучилася до пошанування пам’яті видатного письменника. 28 травня минуло 105 років з дня його смерт

Шляхом Франка, що починається з села Кривки, на гору разом з іншими учасниками піднявся заступник голови облдержадмістрації Віталій Загайний.

«Переконаний, що ми всі будемо радо згадувати це сходження в такому гарному товаристві, попри те, що погодні умови точно були не найкращі, – поділився враженнями Віталій Загайний. – Ми пройшли цей шлях, аби показати, що ми є послідовниками того, що робив Франко, того, про що думав Каменяр і того, як він діяв. Бо він, без перебільшення, є великим ураїнцем і великим патріотом нашого краю».

Тарас Бандрівський із туристичної компанії Karpaty Travel був провідником сходження. За безпеку в дорозі відповідали представники ДСНС у Львівській області і ГОРС. Управління туризму та курортів облдержадміністрації висловлює щиру вдячність усім причетним за допомогу в організації походу.

До слова, Іван Франко теж був організатором туристичних походів. Про славну студентську мандрівку 1884 року письменник написав брошурку «В дорогу» на 16 сторінок. Цього року примірник доповнили і перевидали. Вийшов оригінальний путівник туристичною Львівщиною, головним персонажем-мандрівником та гідом-провідником є Іван Франко. Ідея та упорядкування видання – Дім Франка.

За словами Богдана Тихолоза, директора Дому Франка, всі ті, хто піднявся на Пікуй, ще більше заповажали Івана Яковича, бо зрозуміли, що це був чоловік, який отримував насолоду від життя.

Сходженням на гору Пікуй відзначили завершення навчального процесу учні зі Славська та Волосянки. А у Школі вільних і небайдужих вже традиційно випускників четвертого класу ведуть на найвищу вершину Львівської області.