Рішенням колегії департаменту освіти і науки продовжили науково-педагогічний експеримент «Освітньо-соціально-культурний центр для дітей з особливим освітніми потребами», що діяв на базі КЗ ЛОР «Навчально-реабілітаційний центр І-ІІ ступенів Святого Миколая».

Невдовзі можна буде ознайомитись із наказом щодо пролонгації цього проекту.

«Експеримент, що показав хороші результати і є успішним, ми продовжуємо. Треба підтримувати позитивні практики та допомагати закладам надавати якісні освітні послуги», – наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Під час засідання колегії заступник директора з навчально-виховної роботи Навчально-реабілітаційного центру Святого Миколая Ірина Лукачук презентувала результати діяльності освітньо-культурного центру та розповіла про плани закладу щодо розвитку.

«Науковий експеримент показав себе надзвичайно позитивно. Діти мають хороші результати. Центр відвідують півсотні дітей у трьох вікових групах, а географія охоплення зумовлена можливістю довозити дітей. Наші вихованці отримують всі ті навички, які потрібні для досягнення максимального для них розвитку. Соціалізація важлива складова навчання, тому ми великі зусилля скеровуємо на це», – розповіла Ірина Лукачук.

За її словами хороші результати також показує проектна діяльність, зокрема, іпотерапія, акторська майстерність, робота із спеціально навченими собаками.

Із дітьми займаються психолог, логопед, дефектолог та вихователі. Діти соціалізуються, мають можливість  займатися фізично.

У планах навчально-реабілітаційного центру відремонтувати та добудувати один із навчальних корпусів, а також залучити до роботи більше фахівців, адже до зарахування на наступний рік уже подано більше двадцяти заяв.