k2FtbBdWr1

На Львівщині може з’явитися Центр для вакцинації людей зі списку очікування додатку «Дія»

За дорученням Президента України Володимира Зеленського у МОЗ розпочинається кампанія з відкриття Центрів вакцинації. Про це на сьогоднішній нараді повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Зокрема, у МОЗ вже розробили дорожню карту з питань вакцинації, а Національний план вакцинації населення України від Covid-19 передбачає вакцинування 70 % населення країни до Дня Незалежності. У зв’язку з цим, необхідно збільшувати  інфраструктуру з питань імунізації.

Перший етап роботи вакцинальних центрів – щеплення людей, що записалися до списку очікування через додаток «Дія». Список включає на разі близько 600 тис людей по всій Україні. Першими приєднатися до ініціативи створення центрів вирішили у Києві, Львові та Одесі. Другий етап – коли буде наявна кількість вакцини, достатня для щеплення всього дорослого населення України від 18 до 59 років.

Попередньо планується запустити роботу таких центрів по Україні у найближчі два тижні.

«Початок вакцинації людей зі списку очікування, які реєструвалися через Дію – це доручення Президента України. Пропонуємо обласним адміністраціям  напрацювати систему роботи центрів для проведення у них вакцинації у вихідні дні. Центри повинні бути прив’язані до конкретного закладу охорони здоров’я. Першочергово необхідно визначити тип центру вакцинації, який будуть утворювати, сформувати команду та керівника. Роботу медичних працівників у центрах оплачуватимуть за кошти НСЗУ», – зазначив Віктор Ляшко.

«Наступного тижня маємо представити детальний план роботи центрів. Щоб вже у червні розпочати запис людей. Очікувана дата початку роботи центрів за прогнозами МОЗ –  5-6 червня, але це залежить, звичайно ж, від стану організації роботи на місцях.  Обговорюється можливість відкриття вакцинального центру у Львові на стадіоні «Арена Львів». Одночасно розглядаються і альтернативні варіанти розміщення центрів у різних районах м. Львова з метою їх наближення до населення як міста, так і області», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Мета створення центрів – забезпечення і зараз, і в майбутньому розширення потужності для проведення щеплень для більшої частини дорослого населення. Такі центри, згідно законодавства, є тимчасовими пунктами щеплення.