k2FtbBdWr1

Під час відкриття Музею Ліцею ім. Героїв Крут представили унікальні експонати часів УНР та російсько-української війни

Сьогодні, в день 104-ї річниці бою під Крутами, у Львівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут відкрили Музей, який висвітлює історію створення та розвитку навчального закладу і містить різні тематичні експозиції.   

Музей освятили, а заступник директора Ліцею з виховної роботи Петро Левус ознайомив присутніх з експонатами. Участь у відкритті музею взяли заступники голови Львівської ОДА Іван Собко та Віталій Заганий, депутати Львівської обласної ради, представники місцевої влади.

«Збагатили експозицію музею архівні матеріали та нагороди сотника Володимира Зарицького, кавалера ордена (лицарів) Залізного Хреста Армії УНР, учасника Зимового походу 1919 року, які передав у музей його внук, працівник ліцею Борис Зарицький», – розповів Петро Левус.

Окремий експозиційний розділ присвячений передісторії створення ліцею – Львівській республіканській спеціальній школі-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, яка функціонувала з 1985 по 1992 рік, і на базі якої формувався ліцей.

Вшануванню пам’яті загиблих випускників-крутянців у боротьбі за незалежність України в російсько-українській війні присвячена окрема експозиція. На стенді подано інформацію про кожного з 11 загиблих випускників, які віддали життя в боротьбі за незалежність України, а також речі, які були із загиблими під час бою і вціліли (каска або взуття).

На двох стендах можна побачити зброю різних періодів. На експозиції представлено 18 зразків зброї, починаючи з ХVIII cт.