На Львівщині проживають понад сім тисяч людей, які постраждали від аварії на ЧАЕС

Тисячі жителів Львівської області брали активну участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.

«На сьогодні у Львівській області на обліку перебувають 7074 постраждалих  людей від наслідків аварії на ЧАЕС. На диспансерному обліку – 6589 потерпілих. З них 3704 – ліквідатори, 582 – евакуйовані із 30-кілометрової зони, 1064 – переселені із забруднених територій, 1239 – дітей. Для всіх постраждалих характерна коморбідність станів (ураження 5-6 і більше органів і систем), атиповий перебіг захворювання. На обліку є пацієнти з променевою хворобою. Всі постраждалі мають хронічний перебіг захворювання», – повідомила Тетяна Пошивак, директор Львівського обласного центру радіаційного захисту населення.

Протягом 1986-1988 років активну участь у ліквідації наслідків аварії брали медичні працівники Львівської області.  878 осіб були скеровані наказами медичних установ Львівщини у Поліський, Бородянський, Іванківський райони Київської області. Однак статус ліквідаторів мають тільки  112 медичних працівників, з них 75 стали інвалідами.

Нагадаємо, аварія на Чорнобильській АЕС сталась 35 років тому – 26 квітня 1986 о 23:45 год. Через недоліки в  конструкції реактора сталась справжня катастрофа – техногенна, екологічна, гуманітарна. Вона була спричинена двома тепловими вибухами й подальшим руйнуванням 4 енергоблоку, в якому містилося  до 200 тонн урану.

У гасінні пожежі на ЧАЕС брало участь понад 240 тис. Одразу після аварії близько 8,5 млн. людей були опроміненні. Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи не мали навіть захисних протигазів. У результаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів.

Внаслідок аварії забруднено близько 155 тис. м2 територій, з них 52 тис. м– сільськогосподарські землі. З 30 км зони відчуження було евакуйовано 115 тис. осіб. Всього відселено із забруднених територій – 35 тис. осіб.