На Львівщині стартував VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії Героя України Мирослава Вантуха

У Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді стартував Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії Героя України Мирослава Вантуха. У фестивалі беруть участь 40 колективів (1200 осіб) з усієї України.

Сьогодні відбулося відкриття фестивалю та триває відбірковий тур. 11 грудня у приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької відбудеться гала-концерт.

Учасників та організаторів заходу привітав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Ми сьогодні щиро вітаємо на Львівщині учасників фестивалю з усієї України. Радіємо, що ви маєте натхнення, бажання, і, основне, вміння – і ви їх сьогодні продемонструєте. Я впевнений, що високоповажне журі дуже фахово і якісно оцінить виступи хореографічних колективів, та відбере найкращих. Проте, пам’ятайте, що ви всі – уже переможці!

Львівська облдержадміністрація завжди долучається, до всього, що пов’язане з розвитком дітей, зокрема, хореографічного мистецтва! Українські народні танці запалюють душу і серце, і є частиною нашої культурної ідентичності», – зазначив Іван Собко.

У заході також взяли участь заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор та начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту Василь Гладкий.

Додамо, що фестиваль проводять за фінансової підтримки Львівської облдержадміністрації. Метою фестивалю є збереження та розвиток народного хореографічного мистецтва, пошук та розвиток нових форм українського народного танцю.  Переможців визначає журі, до складу якого входять Заслужені працівники мистецтва та культури України, керівники академічних ансамблів, хореографічних шкіл, балетмейстери.

Окрім того, за високу професійну майстерність, вагомий внесок у розвиток національного хореографічного мистецтва, організацію та проведення у жовтні цього року на високому мистецькому рівні Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського Іван Собко нагородив почесною грамотою Львівської ОДА:

• Оксану Коваль – секретаря Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України
  • Побєду Харісова – заслуженого працівника культури України, голову Львівського обласного відділення Національної хореографічної спілки України

Також оголосили подяки голови Львівської ОДА Максима Козицького переможцям Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського:

• Колективу Народного аматорського вокально-хореографічного ансамблю «Сонечко» (художній керівник Марія Горностай);
  • Колективу ансамблю народного танцю «Діброва» комунального закладу Львівської обласної ради Львівського фахового коледжу культури і мистецтв (художній керівник Олег Копильчак);
  • Колективу Зразкового ансамблю народного танцю «Роси світанку» середньої загальноосвітньої школи № 84 м. Львова (художній керівник Юрій Бугрин);
  • Колективу Народного театру танцю «Ескада» Творчого об’єднання «Левеня» 58-го Будинку офіцерів м. Львова (художній керівник Наталія Бондарчук);
  • Колективу Дівочого вокально-хореографічного ансамблю «Панночка» храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова (художній керівник та балетмейстер Ігор Федак);
  • Колективу Зразкового дитячого театру танцю «Левеня» Творчого об’єднання «Левеня» 58-го Будинку офіцерів м. Львова (художній керівник Наталія Бондарчук).

«Цей фестиваль – це свято нашої української культури і хореографічного мистецтва. Саме мистецтво, освіта, культура роблять з людини інтелігента, духовно високого громадянина. Ми розвиваємо свою культуру! І світ нас за це шанує і поважає! Я пишаюся, що я частинка такого народу і належу до такого народу», – зазначив у своєму вітальному слові український хореограф, генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського, Герой України Мирослав Вантух.

Довідково:

Мирослав Михайлович Вантух (нар. 18 січня 1939 року у с. Великосілки Камянко-Бузького району Львівської області) — український хореограф, генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, директор хореографічної школи при НЗААТУ ім. П. Вірського, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка (1993), голова Національної хореографічної спілки України, народний артист України (1977), професор (1997), Герой України (2004), орден «За заслуги» I – III ст., орден Князя Ярослава Мудрого V ст. (2010), відзнака Президента України «Національна легенда України» (2021).