k2FtbBdWr1

На Львівщині відзначили День пам’яті та примирення

Сьогодні Україна та світ відзначають День пам’яті та примирення.

Заходи, присвячені цьому Дню, відбулись біля пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328» у місті Львові.

Представники влади, дипломатичного корпусу, громадськості поклали квіти та запалили лампадки на місці колишнього концентраційного табору.

«Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. За шість років війни мільйони українців загинули. Це не просто цифри чи статистика — це скалічені людські долі та втрачені життя. Сьогодні ми згадуємо всіх тих, хто воював на фронтах Другої світової війни. Тих, хто був в окопах, загинув під час бомбардувань, у полоні чи концтаборах. Ми згадуємо усіх тих, хто воював проти нацизму і звільняв українські землі від нього. У цей день ми не лише згадуємо, але й пам’ятаємо. Такі трагічні події не мають права повториться ніколи знову. Людство повинно пам’ятати про те, що вирішувати міжнародні конфлікти за допомогою військової агресії чи анексії — неприпустимо. Низький уклін і вдячність всім тим, хто боровся. Боровся заради миру. Так само як і сьогодні заради миру на українській землі, на Сході, наші військові відстоюють нашу незалежність і територіальну цілісність. Пам’ятаємо і однозначно переможемо», — наголосив під час заходу перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

У межах заходу присутні спільно з духівництвом взяли участь у чині панахиди. Також відбулось громадське віче.

Довідково:

Друга світова війна — глобальний збройний конфлікт, що тривав від 1 вересня 1939 до 2 вересня 1945 року. У війні взяли участь понад 60 країн. Безпосередню участь у бойових діях брали понад 100 мільйонів осіб. Загальні людські втрати оцінюються від 50 до 80 мільйонів осіб.

Spread the love