Наприкінці серпня на Львівщині відзначатимуть Європейські дні добросусідства між двома країнами

Невдовзі в області відзначатимуть Європейські дні добросусідства. Це єдина масштабна ініціатива на східному кордоні ЄС. Відбудеться вона за участі двох країн – України та Польщі.

Проєкт “Європейські дні євросусідства. Пам’ять, яка об’єднує” покликаний долати бар’єри між поляками та українцями, культурою Сходу і Заходу, латинською та візантійською традиціями.

Понад десять років поспіль, на території розділеного державними кордонами села Корчмин (Польща, Люблінське воєводство) і Стаївка (Україна, Львівська область) проводять транскордонні зустрічі порозуміння та примирення. Також в межах зустрічей відбувається молитовна проща до чудотворного джерела у місці явлення Матері Божої та з нагоди празника Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня.

Така ініціатива зародилася з благословення Блаженнішого Архієпископа Любомира Гузара.

Цьогоріч, 28 серпня, в межах заходу відбудеться молитва, освячення води, виступи фольклорних колективів, а також святковий концерт та смачне частування.

З програмою заходів можна ознайомитися нижче.