На базі “Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді” планують створити дитячу кіновідеошколу.  

Школа функціонуватиме у форматі гуртка та буде мати риси допрофільної підготовки, де діти освоюватимуть основи суміжних для кіноіндустрії професій.

«Подібних гуртків у Львівській області нема, ця ніша порожня. Кілька міських закладів пропонують навчання у напрямі фотосправи, однак із відео діти не працюють. В сучасних умовах важливо не відставати від того, чого молодь навчається самотужки у різних додатках та соцмережах. Центр науково-технічної творчості має відповідний профіль, аби на його базі якісно запрацював цей проект», – розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ольга Котовська.

На створення Львівської кіношколи на цей рік у Програмі розвитку освіти Львівської області заклали 450 тисяч гривень. За ці кошти закуплять відповідну техніку, серед якої відеокамери, монтажний стіл, звуковий пульт, освітлення, комп’ютерні програми для обробки відео тощо.

«Гурток запрацює із середини вересня. До цього часу маємо закупити більшу частину необхідного обладнання. До кіношколи наберемо дві групи по 15 – 25 дітей, наступного року кількість дітей будемо збільшувати. Курс розрахований на три роки, а гурток вестиме режисер Богдан Кривень», – зазначив керівник “Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді” Святослав Опенько.

Передбачається, що школа матиме різні навчальні курси: операторський, сценарний, монтажу, кольорокорекції, звукорежисерський та інші.

До слова, департамент освіти та науки також планує провести конкурс відео робіт, присвячених 30-ій річниці Незалежності, а також підготувати онлайн майстер-клас з підготовки якісного відео для YouTube.

«Зараз ми працюємо над положенням конкурсу, визначенням критеріїв оцінювання, складом конкурсної комісії. За попереднім задумом роботи повинні бути тематичними, як от історія малої батьківщини чи школи або навіть сімейна історія. Діти зараз багато знімають, викладають в Youtube. Чому б їм не показати як вони розуміють незалежність нашої держави», – наголосив режисер Богдан Кривень.

За перемогу у конкурсі передбачені нагороди, а найкращі ролики розмістять на спеціально створеному Youtube-каналі при департаменті, який згодом наповнюватимуть самі діти.