В університеті Франка сьогодні нагородили студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які брали участь у конкурсі на здобуття премії. Премії вручали у галузі природничих і технічних наук. Грошові винагороди та відзнаки отримали дві сотні студентів із різних закладів Львова.  Сума кожної премії – 6000 грн.

Відтак:

  • 70 премій на загальну суму 420 тисяч гривень – від Львівської обласної державної адміністрації та обласної ради
  • Імені В’ячеслава Чорновола – 107 премій на загальну суму 642 000 грн;
  • Імені Миколи Колесси – 5 премій на загальну суму 30 000 грн.
  • Імені Олени Степанівни – 5 премій на загальну суму 30 000 грн.
  • Імені Дмитра Вітовського – 5 премій на загальну суму 30 000 грн.
  • Імені Євгена Лазаренка – 5 премій на загальну суму 30 000 грн.
  • Імені Героя України Бориса Возницького – 10 премій на загальну суму 60 000 грн.
  • Імені Івана Федоровича – 5 премій на загальну суму 30 000 грн.

“На головному корпусі університету імені Івана Франка, який цьогоріч святкує 360 років, латиною написано «Освічені громадяни – окраса своєї батьківщини». Як і для кожної держави, Україні життєво важливо, щоб молодь бачила своє майбутнє саме тут, на Батьківщині. Перед українськими студентами сьогодні відкритий весь світ. І я бажаю їм використати всі можливості. У світі без кордонів можна здобути досвід та реалізувати себе у Нью-Йорку, Берліні, Токіо, в будь-якому куточку планети.  Але всі пам’ятаймо: намбітніший виклик і справжнє наше спільне досягнення – це побудувати успішну та квітучу державу саме тут, у себе вдома. Велика і процвітаюча Батьківщина – найвище завдання для кожного покоління. Це те, про що дбали наші батьки, і той єдиний найбільший спадок, який маємо передати нашим дітям і внукам. У цій місії нам бажаю найбільшого успіху!”, – наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Премії присуджували за проєкти, дослідження, стартапи та статті, які мають значення для Львівщини, сприяють подальшому розвитку науки і суспільному прогресу.

«Нехай це буде одна з перших ваших нагород, які принесуть вам успіх. Якщо ви робите те, що любите, ви будете успішними, а якщо ви буде успішними, буде успішною держава. Якщо маєте ідеї, як ми можемо допомогти студентам реалізувати ті чи інші речі, чекаємо пропозиції», – наголосив директор департаменту освіти Олег Паска.

Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада щорічно призначають премії для студентів закладів вищої освіти області з нагоди Міжнародного дня студента. Премії призначаються студентам, які відзначилися у навчальній і науковій роботі, беруть активну участь у громадському житті університету, міста, області.

«Така увага до наукових робіт студентів – це не просто день традиції. Це вияв поваги до молодих людей та розуміння важливості підтримки молоді як майбутньої основи формування української еліти. Львівська облдержадміністрація та обласна рада щорічно підтримують молодих вчених та студентів. Така підтримка не лише моральна допомога для молоді в сучасних умовах, а ще й вияв того, що влада бачить проблеми, шукає з них вихід та намагається посприяти у розвитку науки та освіти», – зазначив ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник.