Cтворюємо прихисток для осіб, які постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми або від насильства за ознакою статі.
На Львівщині облаштують прихисток для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, насилля вдома або за ознакою статі.
Кошторис проєкту – майже 12 мільйонів гривень.
Фінансує реконструкцію та облаштування нового безпечного простору американський благодійний фонд “Сієнтія Юкрейн”, з яким восени Львівська районна державна адміністрація підписала меморандум про співпрацю.
Окрім ремонту, будинок планують повністю умеблювати та облаштувати прилеглу територію. Одночасно проживати у прихистку зможуть до 22 осіб.
Реконструкцію, як бачите, вже розпочали. Через кілька місяців тут з’являться 7 невеликих помешкань для жінок, а також кабінети, де можна буде отримати допомогу медиків, психологів і юристів. Адже багатьом жінкам (а від насилля, на жаль, найчастіше страждаємо саме ми) часом необхідно якнайшвидше відновити документи.
Приміщення буде цілком інклюзивне. Одну з кімнат спеціально обладнають так, аби там могла тимчасово проживати особа з інвалідністю. Ще одну готуємо для поселення матері з дитиною.
Проблема торгівлі людьми під час війни стала ще більш гострою. Чимало біженців, внутрішньо переселених людей, а також відсутність в Україні інформаційних кампаній щодо запобігання таким діям сприяють злочинним намірам торговців людьми, яких, на жаль, досі багато і в Україні, і в інших країнах світу.
Тому я переконана, що нам конче потрібно також розпочати масштабну інформаційну кампанію українською мовою про те, що таке торгівля людьми, як вберегтися від небезпеки, куди звертатися, коли з вами намагаються вчинити якісь підозрілі речі, або де та як шукати допомогу, коли людина вже потрапила у біду.
Необхідна інформація, що часто рятує життя повинна бути доступною у всіх міжнародних пунктах пропуску.
До системи запобігання варто внести спеціальні послуги “перевіреного водія” у сервісах таксі, соціальну рекламу в медіа, інформаційні матеріали, адаптовані для українських учнів та студентів усіх областей.