k2FtbBdWr1

На території Пустомитівської громади відкрили дитячий будинок сімейного типу

У селі Наварія, що входить до Пустомитівської територіальної громади з’явився перший дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). Урочисте відкриття відбулось сьогодні, 14 січня, за участі керівництва області, району та громади. 

Подружжя Ірини та Сергія переїхали з Луганщини навесні 2021 року. Сім’я виховує двох рідних (дочка та син) дітей. Станом на зараз у їхню родину влаштували на виховання та спільне проживання ще трьох дітей, позбавлених батьківського піклування.

Усього в новоствореному ДБСТ у селі Наварія проживає 5 дітей. До слова, загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

«Дуже важливо, аби діти без належного батьківського піклування мали змогу виховуватись в умовах максимально наближених до сімейних. Дитячі будинки сімейного типу – це і є сучасна здорова альтернатива старим радянським інтернатам. Новий ДБСТ в Наварії заснований переселенцями з Луганщини. Приємно відзначити, що люди, для яких зміна місця проживання стала певним викликом, змогли попри все взяти на себе велику соціально значиму місію та стати вихованцями для трьох прийомних дітей. Будинок перебуває під пильним наглядом громади, міського голови. Це означає, що сім’я може повністю розраховувати на підтримку з боку органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Вихованці проживатимуть і виховуватимуться в будинку до свого повноліття (18 років). У разі вступу дитини на навчання у професійно-технічний чи вищий навчальний заклад, то терміном до його закінчення.

«Кількість будинків сімейного типу Львівщині зростає, а це не може не тішити, адже все більше дітей отримають батьківське тепло та турботу. Найкращою альтернативою для них є саме сімейна форма виховання. Розуміємо, що більше ми докладатимемо зусиль до створення подібного роду закладів  на Львівщині, то швидше зможемо вирішити проблему сирітства на території області», – сказав начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Сам житловий будинок має два поверхи (в т.ч. мансардний) загальною площею понад 260 м2, з них житлова – 134 м2. В будинку є шість спалень, три ванні кімнати, санвузол, вітальня, кухня, три гардеробні, два коридори, тамбур, паливна.

Для виховання та розвитку дітей створено належні умови. Діти мають окремі спальні письмові та комп’ютерні столи, шафи для одягу, книжки та іграшки, інвентар для занять спортом. Побутова техніка також присутня. ДБСТ оснащений усіма необхідними комунікаціями: є світло, вода (власна свердловина), твердопаливний котел, інтернет.

Будівництво будинку стартувало наприкінці 2018 року. Загальна вартість будівництва – майже 4,5 млн гривень.

КЗ «Центр надання соціальних послуг» Пустомитівської міської ради здійснює  соціальне супроводження ДБСТ, а Служба у справах дітей Пустомитівської міської ради – контроль за умовами проживання та виховання дітей в дитячому будинку сімейного типу.