k2FtbBdWr1

Проєкт безбар’єрності: віддалені українські села отримають доступ до інтернету

_1626877140_612x321_3_0_nw

Понад шість тисяч освітніх, медичних і культурних закладів, ЦНАПів та органів місцевого самоврядування, які розташовані у сільській місцевості, будуть підключені до інтернету. Про це у ході засідання Ради безбар’єрності заявив заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест. 

Зокрема, вже до кінця 2022 року доступ до всесвітньої мережі стане можливим для 15 тисяч українських сіл. За інформацією Мінцифри, наразі 23% громадян України, які мешкають у селах та селищах, не мають доступу до інтернету через відсутність операторів швидкісного фіксованого зв’язку. Це створює бар’єри не лише для спілкування, а й у доступі до цифрових послуг, дистанційної роботи, освіти тощо.

У межах проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Доступ до інтернету в українських селах» до кінця 2021 року доступ до швидкісного інтернету отримають понад 1 млн українських громадян, які живуть у сільській місцевості.

«Вже виділили та розподілили кошти на місцеві громади. Цього тижня ми очікуємо, що завдяки нашим колегам з Міністерства фінансів гроші надійдуть на рахунки місцевих громад і, відповідно, вже розпочнуться тендери на підключення до інтернету в селах соціальних об’єктів, лікарень, шкіл тощо», – повідомив Олександр Шелест.

У 2021 році на реалізацію проєкту виділили 500 мільйонів гривень. На наступний рік, за підрахунками Мінцифри, необхідне фінансування становить 950 мільйонів гривень.

Проєкт «Доступ до інтернету в українських селах» – це один із 7 флагманських проєктів, які увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього План заходів включає понад 250 ініціатив, які було напрацьовано 15 міністерствами.


Розповісти у соціальних мережахЩе більше новин:

Оголошено конкурс з визначення мікропроєктів щодо покращення якості життя соціально незахищених верс...
Академічна стипендія імені Героїв Небесної Сотні: триває відбір кандидатів
58 ДТП за минулу добу: інформує Нацполіція Львівщини
«Українські герої – мистці у світі»: у Львові відкриють виставку картин-анімацій українських мистців...
Юрій Бучко привітав фермерів Львівщини напередодні професійного свята
COVID-19: за останню добу по області госпіталізували 10 осіб