k2FtbBdWr1

На зустрічі з народними депутатами від Львівщини в ЛОДА обговорили питання реалізації спільних проєктів ОТГ

24 березня, відбулася зустріч керівництва Львівської ОДА із народними депутатами ВРУ від Львівщини. Присутні обговорили ряд викликів і проблем, які потребують спільного вирішення.

«Є структурні та системні питання, що потребують вирішення у бюджетуванні. Зокрема, вдосконалення бюджетного вирівнювання, адже диспропорції між рівнями фінансової забезпеченості громад, найбіднішими і найбагатшими,  сягають 22-х разів», – зауважив начальник департаменту фінансів Олег Демків.

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко зауважив, що обласний бюджет не має додаткових фінансових можливостей здійснити функцію вирівнювання бюджетів громад. За його словами, важливо, аби народні депутати подумали про вирішення цієї проблеми на законодавчому рівні.

«Реформа децентралізації є знаковою. Зокрема, це відчули ті територіальні громади, які мали добру податкову базу – в основному, це міські ОТГ. Ми в області відчуваємо ситуацію, що за підсумками першого півріччя цього року ми будемо мати такі собі «червоні крапки» – це ті громади, індекс платоспроможності яких є від 0,2 до 0,4, які, крім виплат заробітної плати, на жаль, ні на що не будуть здатні. Ми не маємо просто роздавати гроші. Мають бути чіткі зрозумілі конкурси і механізми, де кожна ОТГ може взяти участь і залучити кошти на громаду. Проте, навіть при тому, що ми ввели пом’якшуючі коефіцієнти, для деяких громад взяти участь у програмі регіонального розвитку, яку  підтримує обласна рада, вкрай важко, навіть подавши один проєкт. Там немає коштів на розвиток. І таких громад у нас до 20. Це стосується не тільки Львівської області, це стосується всієї України. Тому пропозиція до депутатів, які представляють бюджетний комітет  – подумати над дотацією вирівнювання», – зазначив Іван Собко.

Посадовці облдержадміністрації наголосили на потребі державної допомоги для охорони культурної спадщини Львівщини. Також необхідні додаткові кошти на будівництво та ремонт доріг, освіту, охорону здоров’я. Невирішені питання фінансового забезпечення ліквідованих райдержадміністрацій.

Крім того, службовці пропонують посилити контроль та аудит бюджетного процесу, вдосконалити та спростити звітність, бюджетні процедури, що дасть можливість пришвидшити прийняття ефективних управлінських рішень.

«Дякую вам, що допомагаєте залучати на Львівщину кошти в рамках державних програм, –  звернувся до депутатів голова Львівської ОДА Максим Козицький. Він доєднався до наради через zoom, оскільки перебуває у відрядженні. – Надіємося, що спільними зусиллями ми зреалізуємо всі проєкти, які запланували на цей рік. Наше з вами завдання – зробити так, щоб  справді на Львівщині можна було жити по-іншому, в комфортних умовах та  добробуті».