«Після виходу з червоної зони локальні культурні заходи повинні проводитися із залученням обласних установ культури» – Іван Собко

24 березня на селекторній нараді заступників голови Львівської ОДА з головами ОТГ останнім було повідомлено про діючі програми співпраці по спортивних і культурних заходах з обласними установами культури та спорту.

Зокрема, департаментом з питань культури, національностей та релігій ЛОДА продовжено ряд конкурсів, на які можуть подаватися установи і заклади культури: «Топ-10 бібліотек», «Топ-10 народних домів», «Топ-10 мистецьких шкіл, конкурс проєктів серед громадських організацій, творчих спілок та проєкт «Культурно-мистецьке таборування «Активуйся», де також можна отримати фінансовий ресурс і використати його з користю для громади.

Про умови участі у конкурсах можна дізнатися на сторінці Департаменту у Фейсбуці.

Окрім того, директорка департаменту Ірина Гаврилюк додала, що в бюджеті і відповідній комплексній програмі передбачений фінансовий ресурс для гастрольної діяльності обласних установ культури по території області. Єдина умова – наповнення залів аудиторією, якій будуть цікаві ці заходи. Ірина Гаврилюк закликала голів ОТГ попрацювати всередині своїх громад і зрозуміти, які послуги хочуть отримати мешканці.

В свою чергу, заступник голови Львівської ОДА  Іван Собко наголосив, що після подолання червоної зони локальні заходи потрібно проводити  із залученням обласних установ культури для забезпечення їх якісного проведення.

«Ми по обласному бюджету програму розвитку культури не те, що втримали на показниках минулого року, ми збільшили фінансування програми до 12 млн. грн. В рішеннях сесії в нас є зміни до бюджету, де ми також заклали пропозицію, що у випадку перевиконання – додатково 2-3 млн. буде виділено на фінансування заходів. Тому прохання, щоб всі заходи, які ми ініціюємо, щоб вони всі проходили спільно з обласними установами культури – філармонія, театри тощо», – зазначив Іван Собко.

Також, начальник управління молоді та спорту ЛОДА Роман Хім’як повідомив, що у Львівській області функціонує єдиний в Україні проєкт «Спортивні ігри Львівщини», в межах якого цього року Львівською облдержадміністрацією провели 2 заходи, 14 планують організувати цього року. Роман Хімяк наголосив, що проведення заходів фінансується за кошти обласного бюджету і закликав голів ОТГ поширити інформацію про проєкт серед своїх громад. Більше інформації про проєкт – на сайті Управління молоді та спорту ЛОДА.