k2FtbBdWr1

Нагадуємо правила  користування електрообігрівачами

Коли на дворі холодно, люди починають все частіше грітися електричними приладами, які за певних умов можуть становити небезпеку.

Правила користування електрообігрівачами:

  • відмовтеся від саморобних приладів – це небезпечно, перед експлуатацією прилад потрібно перевірити на працездатність;
  • забороняється експлуатація електронагрівальних приладів при відсутності або несправності терморегуляторів;
  • штори, меблі та інше мають знаходитися на відстані не ближче 1,5 метра від обігрівача;
  • забороняється сушити на ньому речі;
  • неприпустимо включати електрообігрівач через трійник або подовжувач;
  • використання електричного обігрівача у ванній кімнаті не дозволяється, оскільки там існує небезпека його контакту з водою;
  • перш ніж вийти з кімнати або лягти спати, необхідно вимкнути прилад, бо саме залишений без нагляду електрообігрівач найчастіше стає причиною пожежі;
  • стежте за станом опалювального приладу, вчасно ремонтуйте і замінюйте деталі, якщо вони вийшли з ладу

На ринку існує величезний вибір таких пристроїв, і ось декілька порад при виборі обігрівача:

Масляний радіатор – один з найпопулярніших домашніх обігрівачів. Він являє собою електричну батарею, наповнену маслом. Переваги масляних радіаторів полягають в тому, що вони можуть працювати протягом декількох діб, при цьому нагрівальний елемент не згорить; він пожежобезпечний; не спалює кисень і пил, не дає неприємних запахів. Працює безшумно. Недоліки масляних радіаторів у тому, що їх не можна ставити поряд з легкоплавкими предметами, оскільки поверхня нагрівається до 110оС.

Конвектори працюють завдяки спеціальному тену. Холодне повітря до конвектора потрапляє знизу, всередині нагрівається і виходить зверху. Такий прилад забезпечує рівномірний та природний обігрів приміщення. Переваги побутового конвектора: він пожежобезпечний; має вбудований термостат, може сам регулювати температуру – не потрібно відключати; працює безшумно.

Тепловентилятор за своїм принципом роботи дуже схожий на конвектор. Усередині нього є вентилятор і нагрівальна спіраль. Повітря, що проходить крізь нього, нагрівається, нагріваючи приміщення. Від тепловентилятора кімната нагрівається дуже швидко; у разі падіння самостійно відключається; захищений від перегріву. При цьому під час роботи тепловентилятор трохи шумить; пил, що накопичується на спіралі, згорає, тому може з’явитися неприємний запах.

Побутові інфрачервоні обігрівачі працюють завдяки кварцовій лампі, яка знаходиться у металевому корпусі. На відміну від інших моделей, даний прилад обігріває не повітря, а предмети, на які його направили. Інфрачервоний обігрівач ідеально підходить для обігріву великих приміщень.

Настінні плівкові або керамічні обігрівачі – це найсучасніші кімнатні обігрівачі. Їх нагрівальним елементом є карбонова нитка. А от зовні прилад має вигляд красивого барвистого панно, і зовсім не схожий на звичайний побутовий обігрівач. Переваги керамічних обігрівачів: безшумна робота; пожежобезпечний (його поверхня нагрівається не більше 70 градусів С);  економічний; не сушить повітря, не спалює кисень; можна використовувати в приміщеннях з високою вологістю; мобільний і компактний.

За статистикою, причина кожної третьої пожежі – неякісний обігрівач, рекомендовано купувати обігрівачі оригінального виробництва. Пам’ятайте, що користуватися несправним обігрівачем в жодному разі не можна!