Спалювання сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо. Кожен факт підпалу — це злочин проти природи.
З листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні одного поліетиленового пакету, в повітря викидається близько 70 різних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави завдає шкоду природі, призводить до руйнації верхнього ґрунтово-рослинного покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки та гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.
Звертаємо увагу, що спалювати листя, траву та інше заборонено законом, зокрема ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
Відповідальність за спалювання залишків рослинності визначається ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та передбачає штрафи – для громадян від 3000 до 6000 гривень, а для посадових осіб від 15 000 до 21 000 грн.
Безпечна альтернатива підпалу сухостою – компостування або вивіз на спеціальне звалище комунальними службами.