Під очільництвом голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного відбулось засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Основну увагу зосередили на проблемі вакцинальної кампанії серед жителів Львівської області.

Серед присутніх – представники структурних підрозділів облдержадміністрації, галузі охорони здоров’я, сфери освіти, патрульної поліції, ДСНС.

Спалах поширення коронавірусної інфекції, у тому числі штамом Дельта, очікується восени. З огляду на це, члени комісії обговорили заходи, які необхідно вжити, щоб збільшити кількість вакцинованих осіб на території області.

«Зараз ми можемо рухатися двома шляхами. Перший – територіальний, який означає стимулювання керівництва громад пришвидшити темпи вакцинації населення. Другий – галузевий. Тут йдеться про представників окремих галузей (силові структури, державні підприємства), які б мали донести інформацію про необхідність вакцинації. На цьому засіданні ми з’ясували, що зараз в області є достатньо вакцини, щоб активізувати процедуру вакцинації. Перш за все, потрібно пам’ятати, що восени ми можемо зіштовхнутися з новим спалахом захворюваності на ковід. А вакцинація це єдиний спосіб максимально вберегти себе та своїх близьких від ускладнень, які може спровокувати вірус», – зауважив Віталій Загайний.

Нагадаємо, що вакцинація допомагає людині легше переносити симптоми захворювання на коронавірус.

«Станом на зараз на Львівщині провакциновано понад 420 тисяч осіб. Попри те, що зараз ми маємо достатню кількість доз вакцин проти вірусу, стає дедалі важче організовувати людей зробити щеплення. Необхідно розширювати мережу закладів, у тому числі торговельно-розважальних, в яких можемо організувати додаткові центри вакцинації. Окремо зауважу, якщо ми говоримо про конкретну галузь, то закладам освіти рекомендовано розпочинати навчання офлайн лише у випадку вакцинації 80% викладацького складу», – Наталія Іванченко, експерт ДОЗ Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики.

На початку осені розпочнеться навчання, отже життя у місті та області активізується. На Львівщині категорія студентів складає понад 100 тисяч осіб.  Тим самим збільшиться ризик поширення вірусу COVID-19 здебільшого, серед молоді. Відтак, члени комісії рекомендують керівникам навчальних закладів (зокрема, ректорам вищих навчальних закладів) проводити заселення студентів у відомчі гуртожитки тільки після проходження повного курсу вакцинації від COVID-19.

За інформацією директора департаменту охорони здоров’я Ореста Чемериса, показник щеплень у Львівській області зараз є нижчим за середній, якщо порівнювати з іншими областями України. Не задовільними залишаються темпи вакцинації в окремих громадах. Тому районні державні адміністрації та територіальні громади мають вжити конкретні заходи, які б підвищували рівень вакцинації населення у Львівській області. До прикладу, створювати нові центри вакцинації, розвінчувати міфи стосовно наслідків вакцинації.

У підсумку засідання, члени комісії вирішили зобов’язати голів райдержадміністрацій взяти під особистий контроль процедуру вакцинальної кампанії на підпорядкованих територіях. А також провести розширену нараду з головами громад, керівниками закладів охорони здоров’я, освіти, підприємств, представниками громадських організацій з питань забезпечення обсягів вакцинації працівників проти COVID-19.