Обережно! Борщівник Сосновського – небезпечна рослина

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) – багаторічна рослина з родини селерових, злісний бур’ян. Через високий зріст і велику надземну масу цю дворічну рослину ще називають «Геракловою травою».

Вона не є природним видом рослин, але легко «мігрує» в екосистеми, і станом на зараз росте вже у всіх населених пунктах обабіч доріг, річок, лісів. Окрім шкоди для довкілля, ця рослина має надзвичайно небезпечний вплив на здоров’я людини, оскільки борщівник – це отруйна рослина.

Контакт з рослиною викликає подразнення та опік шкіри, адже всі вони містять фуранокумаріни – речовини, що різко підвищують чутливість організму до ультрафіолетового випромінювання.

Найсильніші опіки борщівник викликає під час контакту з шкірними покривами в ясні сонячні дні. Та, щоб отримати опік, достатньо нетривалого і несильного опромінення сонцем ділянки шкіри, забрудненої соком рослини.

Як правило, на уражених ділянках шкіри виникає опік другого ступеня (пухирі, заповнені рідиною). Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини не викликає жодних неприємних відчуттів і на це можна просто не звернути уваги.

Така ситуація є вкрай небезпечною для дітей.

Борщівник також є контактним і дихальним аллергеном, має сильний запах, який відчувається вже в п’яти метрах від рослини.

У випадку сильних опіках виникає температура, починається лихоманка, з’являються виразки. Після лікування на їхньому місці залишаються темні плями. Можливі і летальні випадки після контакту з борщівником.

Львівська районна військова адміністрація Львівська районна державна адміністрація звертає увагу на те, що за невиконання землекористувачами та землевласниками заходів боротьби з бур’янами, зокрема – з Борщівником Сосновського, статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачена адміністративна відповідальність за порушення Правил благоустрою населених пунктів України – штраф для громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і для посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Збираючись на прогулянку в ліс або поле, де можуть рости отруйні рослини, одягайте штани і сорочку з довгими рукавами. Вивчіть, як виглядають небезпечні рослини, щоб убезпечити контакт із ними.

Будьте обачними!