Обласні цільові програми профінансовані на 1/5

Сьогодні, 25 травня, в межах робочої наради з керівниками структурних підрозділів Львівської ОДА розглянули питання реалізації державних та обласних цільових програм.

Як розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Вадим Табакера станом на сьогодні розпочалося фінансування 19 із 27 обласних програм.

Програми профінансовано на суму 279 млн грн, що складає майже 20 % від передбаченого на рік обсягу.

Так найвищі показники реалізації по програмах спрямованих на підтримку галузі охорони здоров’я, інформаційного простору та громадянського суспільства, надання житлових кредитів та соціальної підтримки окремим категоріям громадян, підвищення енергоефективності, розвиток культури та освіти, розвиток мережі та утримання автомобільних доріг.

Натомість 8 програм ще не розпочали фінансування. Це новозатверджені пілотні програми, програми що передбачають конкурси, які ще не завершені, програми, які передбачають особливий механізм реалізації (формування переліків та комісійний розподіл коштів) та внесення змін на сесії облради.

Перший заступник голови адміністрації Андрій Годик доручив структурним підрозділам активізувати реалізацію обласних програм та роботу щодо залучення в рамках державних програм на розвиток Львівської області додаткових коштів.

«На сьогодні в межах понад 60 державних програм є можливість залучення близько 3,2 млрд грн у рік, – зазначив Андрій Годик. Тому першочерговим завданням структурних підрозділів разом з територіальними громадами сьогодні є підготовка в рамках державних програм якісних проєктів та використання усіх можливостей для підтримки регіонального розвитку.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко по всіх державних субвенціях, які стосуються освіти, порядок фінансування наявний.

«На сьогодні як «Спроможна школа для кращих результатів», «Нова українська школа», так і питання, які стосуються ноутбуків тощо всі порядки є, фінансування проводиться. Зараз готуємо технічні завдання на тендери по державних субвенціях», – зазначив Іван Собко.

Іван Собко також зазначив, що важливою наразі є робота в частині реалізації інфраструктурної складової обласних програм.