k2FtbBdWr1

«ЛОДА підтримає фінансово територіальні громади у реалізації регіональних проєктів», – Іван Собко

Сьогодні Конкурсна рада затвердила 32 потенційних переможці по напряму «Конкурс проєктів регіонального розвитку» в рамках Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021 – 2025 роки на загальну суму з обласного бюджету – 49,8 млн грн.

Нагадуємо, що конкурс проєктів регіонального розвитку проводився вперше. Цьогоріч для участі у ньому було подано 108 проєктних заявок 62 територіальними громадами, 2 райдержадміністраціями, а також територіальними громадами в межах співробітництва.

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив, що керівники громад повинні прийняти рішення щодо раціонального використання своїх фінансів ресурсів, оскільки у частини переможців досі є заборгованість по виплаті заробітних плат працівникам сфери освіти.

«Реалізація проєктів регіонального розвитку здійснюється за рахунок співфінансування з обласного та місцевих бюджетів. У вересні виникне дефіцит по зарплаті і тоді може постати проблема з виділенням коштів на фінансування з місцевого бюджету регіональних проєктів. Просимо керівників громад – потенційних переможців врахувати цю ситуацію при плануванні своїх видатків та не допустити затримку у виплаті коштів освітянам», – зазначив Іван Собко.

В розрізі пріоритетних напрямів потенційними переможцями стали:

  • «Житлово-комунальне господарство»: 12 проєктів з 35 зареєстрованих на суму з обласного бюджету 16,0 млн грн – рейтинговий перелік ТУТ ;
  •  «Інше»: 6 проєктів з 20 зареєстрованих (13,0 млн грн) – рейтинговий перелік ТУТ;
  • «Медицина»: 6 проєктів з 20 зареєстрованих (8,6 млн грн) – рейтинговий перелік ТУТ;
  • «Енергозбереження в бюджетній сфері»: 4 проєкти з 17 зареєстрованих (7,0 млн грн) – рейтинговий перелік ТУТ;
  • «Безпека»: 2 проєкти з 5 зареєстрованих (2,5 млн грн) – рейтинговий перелік ТУТ;
  • «Перепрофілювання соціальної  та адміністративної інфраструктури»: 2 проєкти з 5 зареєстрованих (2,7 млн грн) – рейтинговий перелік ТУТ .

Потенційні проєкти-переможці охоплюють 28 територіальних громад у 7-ми районах.

Конкурсною радою встановлено терміни направлення (до 8 червня) потенційними переможцями відповідних рішень органів місцевого самоврядування про забезпечення співфінансування проєктів на електронну адресу департаменту економічної політики облдержадміністрації analyz.loda@gmail.com

У разі відсутності у зазначений термін рішень про співфінансування, вказані проєкти автоматично виключаються з узагальненого переліку переможців. Натомість, наступні у рейтингу по цьому ж пріоритетному напрямі проєкти матимуть шанс отримати фінансування з обласного бюджету (за умови підтвердження співфінансування).