П’ять квартир дітям-сиротам Львівщини: члени Комісії ухвалили пропозиції від громад для придбання відповідного житла

Сьогодні, 6 серпня, під очільництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного провели засідання регіональної Комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування та осіб з їх числа у Львівській області.

У межах засідання члени Комісії розглянули п’ять пропозицій, які надали виконавчі комітети Глинянської міської, Боринської селищної рад та Львівської райдержадміністрації щодо придбання житла для вказаних категорій дітей.

«Окрім державної програми з придбання житла для дітей-сиріт діє також обласна програма. Сьогодні ми розглянули 5 пропозицій від різних територіальних громад нашої області. Наступний наш крок – оглянути запропоновані для придбання квартири, щоб мати змогу перейти до їх закупівлі та передачі дітям», – зауважив Віталій Загайний.

Як повідомив начальник служби у справах дітей ЛОДА Володимир Лис, виконавчі комітети Глинянської міської, Боринської селищної рад та Львівської районної державної адміністрації на сьогоднішнє засідання надали 5 пропозицій про потребу у співфінансуванні з обласного бюджету придбання житла для дітей – сиріт, дітей без батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Зокрема, під час засідання опрацювали наступні пропозиції від Глинянської міської ради Золочівського району:

1. Придбання однокімнатної квартири у Червонограді. Житло призначене для 20-річного студента-першокурсника. Загальна вартість об’єкта – 475 тис. гривень.
  2. Придбання однокімнатної квартири у місті Золочів для 20-річної дівчини, випускниці Львівського національного університету імені Івана Франка. Вартість об’єкта становить близько 500 тис. гривень.
  3. Однокімнатна квартира у Золочеві, призначена для 20-річної студентки другого курсу одного з тернопільських закладів освіти, яка виховувалась в дитячому будинку сімейного типу. Вартість житла – понад 500 тис. гривень.

Окремо розглянули пропозицію Боринської селищної ради Самбірського району на придбання однокімнатної квартири у місті Борислав. Житло призначене для 23-річної дівчини. Вартість об’єкта – 320 тис. гривень.

Наостанок члени Комісії проаналізували пропозицію від Львівської райдержадміністрації та Добросинсько-Магерівської сільської ради. Йдеться про житло у селі Сопошин для 19-річного хлопця. Загальна вартість об’єкта – майже 630 тис. гривень.

Загальна сума, передбачена з обласного бюджету, становить 1 млн 517 тис. гривень. Їх мають скерувати для придбання п’яти житлових об’єктів для 5 осіб з-поміж дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. До слова, усі житлові об’єкти будуть співфінансуватися з обласного бюджету та коштом територіальних громад.

У результаті засідання усі члени комісії підтримали надані пропозиції. Надалі житлові об’єкти будуть перевірені на належний стан. Під час наступного засідання комісії, яке запланували на кінець серпня, мають увалити остаточне рішення.

Довідково:

Загальна сума коштів, котрі передбачені в обласній програмі на придбання житла дітям-сиротам у 2021 році становить 8 млн гривень. Станом на зараз вже придбали житло для дев’ятьох осіб, ще для інших трьох є готові розпорядження на виділення коштів. Сьогодні відповідне рішення члени Комісії ухвалили стосовно п’яти дітей-сиріт.