До програми реімбурсації “Доступні ліки” включено 6 препаратів Морфіну в таблетках — чотири безоплатні та два з доплатою.

Щоб почати отримувати знеболювальні для паліативних хворих, потрібно:

✅Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря для встановлення діагнозу. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз “хронічний біль” і створить електронний рецепт:

➡︎ Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

➡︎ Пацієнтам із розладами психіки та поведінки: звернутися до психіатра.

➡︎ Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Далі — звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.

❗ На окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт — він так само дійсний в аптеці.

✅ З рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова — наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.

❗ Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

❗ Також не забувайте брати з собою телефон, на який прийшли номер рецепта і код його погашення.

✅ Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, які анальгетики повністю безоплатні, а за які потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ Національна служба здоров’я України.

ℹ️ Докладніше про те, як отримати лікарські засоби для знеболення та надання паліативної допомоги за програмою реімбурсації: https://cutt.ly/cw23ZjHr