Першокурсників університету імені Івана Франка посвятили у студенти

У Львівському національному університеті імені Івана Франка сьогодні відбулась посвята у студенти більше п’яти тисяч першокурсників. В актовій залі університету урочисто розпочали навчальний рік та провели акт імматрикуляції – прийняття нових студентів до академічної спільноти Університету, який став традиційним ще у середньовічних європейських університетах.

Імматрикуляцію було відновлено у 2011 році з нагоди 350-річного ювілею Львівського національного університету імені Івана Франка як акт ушанування пам’яті про студентів-українців, які на початку ХХ ст. вперше в історії України склали присягу рідною мовою.

Привітав юних студентів із новим статусом голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Вітаю всіх з початком нового навчального року. Ви своєю наполегливою, важкою працею, а також з допомогою ваших вчителів та батьків, вступили в один з найпрестижніших навчальних закладів України. Цей рік стане початком ваших активних студентських років. Впродовж свого навчання, ви маєте шанс здобути великий багаж знань. Візьміть від студентських років все найкраще. Які б не було ваші мрії сьогодні, мрійте ще більше, йдіть уперед і будьте великими. А робіть це все на честь України», – звернувся до молоді очільник ОДА.

Максим Козицький також привітав університет від імені прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із 360-річчям заснування закладу. Під час урочистостей ректор університету професор Володимир Мельник вручив залікові книжки студентам-першокурсникам, представникам факультетів і коледжу.

«Особливі слова вітання сьогодні для першокурсників. Ви заслужили статус першокурсника університету Франка. Цей рік знаменний для нас і запам’ятається вам ще й тим, що ми відзначаємо річницю заснування університету. Наша спільнота завжди відкрита для світу. Тут завжди цінували тих, хто прагне знань та відкриттів. Для університету основне завдання – не лише фахова підготовка спеціалістів, ми вбачаємо нашу місію, передусім, у формуванні мислячої особистості, яка би відчувала свою відповідальність перед нацією, родиною і своїм місцем в суспільстві. Ваше навчання в університеті, дорогі першокурсники, зміцнить у вас відчуття національного обов’язку. Тут ви знайдете добрих друзів, старших наставників, відшліфуєте свої таланти, зрозумієте свій шлях. І ми всі з честю будемо виконувати свою місію у цьому житті», – наголосив Володимир Мельник.

Студенти-першокурсники, які склали Присягу, також поклали квіти до пам’ятників Тарасові Шевченку, Михайлові Грушевському, Андрею Шептицькому, Маркіянові Шашкевичу, на могили Івана Франка та Івана Вакарчука.

Львівський університет цьогоріч традиційно увійшов у трійку найпопулярніших ЗВО України за кількістю поданих заяв на бакалаврат, поступившись місцем лише Київському національному університету імені Тараса Шевченка. У 2021 році студентами Львівського університету стали понад 5 тисяч першокурсників (бакалаврат). Усього в Університеті навчається більше 22 тисяч студентів. Географія студентів є надзвичайно широкою, а освітній процес забезпечують викладачі 134 кафедр 19-ти факультетів та Педагогічного фахового коледжу, які готують фахівців за 275-ма освітніми програмами.