Перший у цьому році Навчально-практичний центр відкрили у Львові

У Львівському вищому професійному училищі побутового обслуговування сьогодні презентували оновлений Навчально-практичний центр інноваційного кравецтва, який модернізували за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти».

Центр запрацював іще у 2017 році, однак покращення та оновлення матеріально-технічної бази цього освітнього напряму вкрай важливе для якісної підготовки кадрів. Відтак, у 2021 році  придбано сучасне обладнання і комп’ютерну техніку.

«Коли передові технології впроваджують в освітній процес – це дає дітям шанс навчитись працювати на тому обладнанні, якого вимагає час, а це своєю чергою дає можливість їм реалізуватись як фахівцям та забезпечити собі гідне майбутнє. Закуплене обладнання це спільні зусилля Міністерства освіти, Львівської ОДА та закладу. Такий симбіоз є прикладом позитивної співпраці заради дітей. Ми усвідомлюємо необхідність підтримки наших професійно-технічних закладів і працюватимемо в цьому напрямку і надалі», – наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

У Навчально-практичному центрі інноваційного кравецтва 7 майстерень, кабінет конструювання та моделювання одягу, розкрійний цех. Центр надає послуги іншим закладам професійної освіти, готелям,  ресторанам Львова та області щодо пошиття спецодягу. У закрійній  майстерні здійснюють розкрій невеликим приватним швейним підприємствам.

У грудні 2020 року майстри виробничого навчання та учні училища пошили майже три сотні комплектів постільної білизни для  нового відділення хворих на COVID-19 Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги.

«Ми щороку оновлюємо матеріально-технічну базу училища, а цього року таке оновлення було суттєвим: в майстернях із задоволенням працюють наші майстри та викладачі, а також учні. Це дає нам можливість додатково заробити кошти для подальшого оновлення і покращити умови навчання й проживання наших студентів. Пандемія створила певні проблеми, адже це непростий період для легкої промисловості. Не всі підприємства могли в цей складний період взяти на практику наших студентів, тому центр фактично став майданчиком для проходження виробничої практики наших учнів. Навчально-практичні центри надзвичайно потрібні, вони підвищують  рівень підготовки, створюють можливість закладу заробити, а найголовніше – це профорієнтаційна робота. За останні чотири роки кількість учнів, які хочуть здобути професію кравця зросла на 15%», – розповіла директорка Львівського вищого  професійного училища побутового обслуговування Леся Максимів.

Зараз у закладі за професіями «Кравець», «Закрійник» навчаються майже дві сотні учнів. Доукомплектування промисловими швейними машинами, системою автоматизованого проєктування і розрахунку дасть  можливість учням швидше адаптуватися на робочому місці після завершення навчання, сприятиме проведенню уроків виробничого навчання в умовах, наближених до виробництва, а також збільшить надходження коштів від виробничої діяльності.

“Сучасне прогресивне училище це не лише обладнання та освітні програми, це ще й атмосфера, команда та спільне бачення колективу. Вже завтра за ваших учнів будуть боротись працедавці, і випускники такого закладу будь-яку конкуренцію витримають. Усе обладнання тут надзвичайне, і я вірю, що воно буде оновлюватись та відповідати викликам часу», – акцентувала заступниця голови постійної депутатської комісії Львівської облради з питань освіти, науки та інновацій Парасковія Дворянин.

Сучасне обладнання і комп’ютерну техніку для модернізації НПЦ придбали на суму 1млн 671тис. грн., з них: 1 млн 50тис грн. за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти»; 620 тис гнр – кошти спеціального та благодійного фондів.

Під час відкриття оновленого НПЦ продемонстрували також кілька колекцій, виготовлених у майстернях училища. Деякі колекції беруть участь у конкурсах професійної майстерності та модних показах FashionWeek. Дві презентовані колекції посіли призові місця на конкурсі «Прорив легкої промисловості».