k2FtbBdWr1

Під час засідання госпітальної ради розглянули концепцію розвитку медичної галузі Львівської територіальної громади

16 червня відбулось засідання госпітальної ради Львівського госпітального округу. Під час засідання розглянули питання Стратегії розвитку медичної галузі Львівської територіальної громади.

Основну увагу зосередили на засадах Стратегії розвитку сфери охорони здоров’я у Львівській МТГ, яку розробили й презентували управлінці міської ради. Зокрема, говорили про необхідність утворення територіальних медичних об’єднань (ТМО) за окремими напрямами.

Згідно зі Стратегією, перше об’єднання має надавати ургентну медичну допомогу – це буде багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування (БЛІЛ) та швидкої меддопомоги. Вона має об’єднати три потужні медичні центри – Клінічну лікарню швидкої медичної допомоги міста Львова, 8-му міську клінічну лікарню та Міську дитячу лікарню на Орлика.

Другим об’єднанням пропонують зробити лікарню планового лікування, реабілітації та паліативної допомоги. Сюди ввійдуть чотири заклади: Львівська перша міська клінічна лікарня імені князя Лева, 4-та та 5-та міська клінічна лікарня та міський госпіс.

Ще дві медичні установи – пологовий будинок №1 і 3-тя міська клінічна лікарня – мають утворити третє об’єднання акушерства та гінекології.

«Наше завдання – це правильна та ефективна медична мережа. Звичайно, зараз існують дискусії стосовно запровадження такої стратегії. Перш за все, потрібно належно проінформувати людей та медичних працівників, як ця ініціатива буде працювати, її переваги та недоліки. Тому нам важливо ухвалити таке рішення, яке б повністю задовольняло потреби пацієнтів», – зауважив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

У ході гострої та конструктивної дискусії  викладач факультету післядипломної освіти Львівського медичного університету Володимир Зуб зауважив, що багатьом членам ради остаточно не зрозуміла мета та  ціль такого рішення та наголосив на неприпустимості ліквідації 8-ої міської клінічної лікарні як однієї з дев’яти опорних.

За підсумками госпітальна рада підтримала рішення взяти цю концепцію до відома, доопрацювати питання Стратегії реформування таким чином, аби цей документ насправді посприяв розвитку медицини в територіальній громаді.

Також госпітальна рада рекомендує місту разом з областю розробити комплексну стратегію реформування медицини з врахуванням усіх висловлених пропозицій.

Нагадаємо, що завтра, 17 червня, відбудеться сесія Львівської міської ради, на якій у першому питанні винесуть на обговорення реформу медицини міста.