Підприємцям області вже компенсували 3 мільйони гривень на додаткове відшкодування відсотків за кредитами на інвестиційні цілі

На додаткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами на інвестиційні цілі у Львівській області вже компенсували підприємцям 3 мільйони гривень.

«Цей наш пілотний проект – 0% річних на інвестиційні цілі за кредитами в програмі «Доступні кредити 5-7-9%» – сьогодні ставить у приклад Міністерство фінансів України та Кабінет міністрів України. Йдеться про додаткову компенсацію відсотків за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», яка ініційована Президентом України. Якщо підприємці, які зареєстровані у Львівській області беруть кредити на інвестиційні цілі і створюють нові робочі місця, вони отримують ставку за кредитом 0%», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Пілотний проєкт на Львівщині запустили у серпні, на дофінансування кредитів до кінця року скерували 5,5 млн гривень з обласного бюджету в межах цільової  програми конкурентоспроможності Львівської області на 2021-2025 роки.

Нагадаємо, Львівщина вже упродовж тривалого часу зберігає першість в Україні у кредитуванні за програмою  «Доступні кредити 5-7-9%».

Наразі в області підприємці отримали 2031 кредит на суму 5 млрд 135 млн грн. На додаткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами на інвестиційні цілі у Львівській області компенсували 3 млн гривень.

Загалом в Україні на розвиток мікро-, малого та середнього підприємництва вже видали 24,1 тисячі доступних кредитів у сумі 63,6 млрд грн. З них 7,6 млрд грн підприємці отримали на інвестиційні цілі.

На реалізацію Президентської програми у проєкті Державного бюджету-2022 передбачено 3 млрд грн (включаючи Доступну іпотеку 7%). Це дозволить надати підтримку для розвитку ще 20 тис підприємцям.