Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА підготував ролик про хронічне захворювання ендокринної системи – цукровий діабет. Про це у відео розповідає експерт департаменту з ендокринології Юрій Вендзилович.

Що таке цукровий діабет?

Це хронічне захворювання ендокринної системи, яке викликане порушенням синтезу гормону інсуліну і як наслідок підвищенням рівня цукру в крові. Надалі це може призвести до значних втрат працездатності.

Які є типи цукрового діабету?

Розглядаємо два типи цукрового діабету. Перший та другий, а також цукровий діабет у вагітних, так званий гестаційний діабет. Найбільш поширеним є другий тип цукрового діабету, в статистиці він займає 80% всіх захворілих на цукровий діабет.

Що впливає на виникнення цукрового діабету?

Це в першу чергу спадковість. Також надмірна вага, порушення харчування, захворювання серцево-судинної системи.

Які симптоми виникають при цукровому діабеті?

В першу чергу – спрага, яка не минає із вживанням великої кількості рідини. Часте сечовипускання, надмірний апетит, сухість шкіри, дуже часто гнійничкові інфекції, зниження зору, безсоння, апатія, втрата працездатності.

Діагностика цукрового діабету

Основними методами діагностики є визначення рівня цукру в крові. Нормальний цукор крові від 3,5 до 5,5 ммоль/л, вже більш як 7,5 ммоль/л розглядається як цукровий діабет. Також у хворих визначається рівень цукру в сечі, в нормальних умовах його там не повинно бути.

Лікування цукрового діабету

В першу чергу передбачає дієту для таких хворих, особливо з виключенням вуглеводів.

Другим пунктом йде дозоване фізичне навантаження. Третє – медикаментозне лікування.

Які ускладнення виникають при цукровому діабеті?

До хронічних ускладнень належать серцево-судинні ускладнення, які можуть призвести до інфаркту, інсульту. Діабетична стопа, яка може призвести до гангрени. На жаль, дуже часто розвивається хронічна ниркова недостатність і як наслідок такі хворі потребують гемодіалізу.

До гострих ускладнень цукрового діабету відносяться коматозні стани, або прекоматозні стани. Це гіпоклікемія та гіперклікемія.