k2FtbBdWr1

Понад 120 спікерів та 40 майданчиків: чим вражатиме молодь фестиваль “Вітер на-Дії”-2021

У неділю, 12 вересня, у Львові відбудеться молодіжний фестиваль “Вітер на-Дії”. Цьогоріч захід пройде у комбінованому форматі: офлайн і онлайн, на території Українського католицького університету (вул. Козельницька, 2а). 

Організатор заходу — Українська Греко-Католицька Церква (Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ).

“Провідною темою в цьому році ми вибрали гасло “Дзвін до змін”, маючи на думці, що труднощі, з якими ми зустрілися як суспільство, як Церква, зокрема пов’язані з коронавірусом і війною, не повинні нас пригнічувати, демотивувати і змушувати нас завмирати. А навпаки, це такий собі дзвін, який голосно дзвонить і каже: слухай, треба щось робити, треба щось робити зі своїм життям, з життям твоєї парафії, твоєї церкви, твого міста, суспільства. І ми маємо таку велику мрію, місію, бажання — запалити молодих людей”, — розповів про лейтмотив “Вітру На-Дії” отець Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді. 

Команда фестивалю готує чимало сюрпризів: 

 • Виступи гуртів — МетаНоя, ModernFolk, KVANT, PopryVse, CRY NEBA,  ДикоBrass, ФІОЛЕТ. Хедлайнер концерту електро-фольк гурт “Go_A” — представники України цьогорічного “Євробачення”. 

Обговорення та воркшопи на найбільш актуальні теми, наприклад:

 • Навіщо Церкві гроші?
 • Екомайданчик “Зберігаємо речі чи спогади?”
 • “Wehave a dream” — наші мрії про Україну
 • Вища освіта: папірець чи перспектива?
 • Рецепти успіху.
 • Воркшоп “Наважитись на стосунки”
 • Чому майбутнє нас (не) потребує?
 • Як працювати та ніколи не ходити на роботу?
 • Жінка та її потенціали.

Зустрічі з топовими спікерами та лідерами думок: 

 • Адріан Сливоцький — директор компанії OliverWyman, один з найвизначніших фахівців сучасного менеджменту. Навчався в Гарвардській Юридичній школі та Гарвардській школі бізнесу.
 • Оксана Мороз — фахівчиня з медіамаркетингу та маніпуляційних практик.
 • Мар’яна Романяк— журналістка, авторка проєкту “Рідні”
 • Катерина Павленко — солістка гурту “Go_A”
 • Валерія Козлова – стратегічний партнер LvBS, уже понад 15 років поряд з системною трансформацією бізнес-результатів компаній досліджує комплекс меншовартості українця.
 • Юлія Магдич— дизайнерка створює українські вишиванки, які відомі на весь світ
 • Владика Борис Ґудзяк — Митрополит Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США.
 • та інші

Також на фестивалі виступатиме почесний гість з Ватикану отець ЖоаоШагас. З представником Ватикану говоритимемо про богословський та пасторальний вимір слухання, як інструмент душпастирства, у світлі Папського Синоду присвяченого Молоді.

До слова, отець ЖоаоШагас — католицький священник, який з 2013 року є головою офісу душпастирства молоді в Римській Дикастерії відповідальної за мирян, сім’ю та життя. Він відомий своєю наполегливою та активною працею з молоддю, а також проводить публічні обговорення про потреби молоді та її місце у Церкві.

Увесь перелік спікерів можна дізнатися за посиланням:  https://vnd.org.ua/speakers

Як повідомляють організатори, для команди фесту важливо створити безпечний простір з дотриманням карантинних норм. У зв’язку з цим кількість відвідувачів буде обмежена. Тому “Вітер на-Дії” відбуватиметься у офлайн та онлайн форматах. Офлайн- та онлайн- відвідувачі можуть придбати індивідуальні та групові квитки на офіційному сайті: https://vnd.org.ua/, а також безпосередньо в день проведення фестивалю.

На всіх заходах, які будуть відбуватися в приміщенні УКУ просимо одягати захисну маску та дотримуватися безпечної дистанції. Також чимало заходів відбуватимуться надворі — в шатрах, зокрема перед церквою буде стояти велетенське шатро 20×30 метрів.

Учасники, які братимуть участь у фестивалі дистанційно, також мають нагоду створити локацію для зустрічі під брендом Вітру на-Дії. Це можливість для молоді зібратися невеликими групами зі своїми друзями чи колегами в певному місці або на своїх парафіях разом з їхніми душпастирями, а відтак через онлайн-трансляцію долучитися до загальної програми фестивалю. Вони зможуть вийти в прямий ефір, щоб привітатися з іншими учасниками фестивалю та розповісти про себе. Також до цієї частини буде долучена діаспора української молоді з різних країн світу. Таким чином маленькі локації творитимуть єдиний молодіжний простір, який підкреслюватиме глобальність Української греко-католицької церкви.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:

 • 9:00 – Початок.

Реєстрація офлайн-учасників на території Українського католицького університету (вул. Козельницька, 2а). Вона є обов’язковою.

 • 12:00 – Божественна Літургія
 • 13:30-18:45 – Денна сцена (Стрийський парк)

Виступатимуть музичні гурти: МетаНоя, ModernFolk, KVANT, PopryVse, CRY NEBA

 • 14:00-19:00 – Інтелектуальний майданчик: панельні дискусії, воркшопи, зустрічі з лідерами думок. Більше 40 майданчиків з 120 топовими спікерами.
 • 19:00-22:00 – Вечірня сцена

Виступатимуть гурти ДикоBrass, ФІОЛЕТ.

Хедлайнер концерту електро-фольк гурт Go_A — представники України цьогорічного “Євробачення”. 

Онлайн-учасники слідкуватимуть за всіма заходами в спеціальних кабінетах на сайті. Трансляцію богослужіння та виступи музичних гуртів денної сцени кожен охочий зможе переглянути на офіційних інтернет-ресурсах фестивалю безкоштовно.

“Ми хочемо запропонувати молодим людям пройти три кроки, три ключові тематичні блоки. Один з них — про подолання своїх внутрішніх страхів. Багато людей завмерли, на нашу думку, через те, що вони бояться майбутнього, бояться своєї недосконалості. Ми хочемо говорити про те, наскільки важливо розуміти свої страхи й вміти їх долати. Наступний етап — коли ти долаєш свої страхи, приходить час, щоби помітити можливості в різних аспектах. З одного боку, можливості, які тобі дарує світ, в якому ти живеш, зрештою, Господь Бог тобі дає. З іншого боку, ми говоримо про можливості також як нагоду побачити потреби інших. Ти не є острів далеко в океані, де нікого немає довкола тебе, ти можеш допомогти комусь, хто є поруч. Третій етап — це про творення: запалитися ентузіазмом і бажанням творити. Тут ми будемо говорити про те, що помилки можливі, але від тебе багато залежить”, — зазначив о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ.

Детальну програму фестивалю читайте на vnd.org.ua.