Понад 200 млн грн виділили тергромади області на боротьбу з коронавірусом

На боротьбу з коронавірусом у місцевих бюджетах області в поточному році передбачили понад 215 млн грн, використали ‒ 206 млн грн. Розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА облдержадміністрації Олег Демків.

За ці кошти придбали дезінфікуючі та стерилізаційні засоби, діагностичні набори та витратні матеріали, провели інші видатки, необхідні для функціонування медичних закладів, задіяних для госпіталізації хворих на COVID-19.

А заходи, пов’язані з захистом від коронавірусної інфекції COVID-19 шляхом вакцинації, здійснюються за кошти державного бюджету.

Загальний обсяг видатків державного бюджету на закупівлю вакцини від COVID-19 на поточний рік сягає 11,4 млрд грн, що забезпечує придбання вакцини для щеплення 70% дорослого населення країни.

В області на сьогодні щеплення від коронавірусу отримали 623,1 тис мешканців або понад 30% дорослого населення.

«З погіршенням епідеміологічної ситуації усім необхідно носити захисні маски, дотримуватися санітарної дистанції, провітрювати приміщення, регулярно мити руки, а основне – вакцинуватись. Усі охочі можуть вакцинуватись у найближчому пункті щеплень чи центрі масової вакцинації. Щеплення  добровільні й безоплатні. Вакцинація ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя, ‒ зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван Собко.