k2FtbBdWr1

Захворюваність на ковід серед дітей області зросла з 5 до 8%

Ситуація із захворюваністю на ковід в області ускладнюється, хворіють, як дорослі, так і діти. Як розповідають медики сьогодні діти хворіють більше і складніше, аніж на старті пандемії.

«Загалом частка дітей серед хворих на коронавірус виросла. Штам Дельта уражає дитяче населення більше, ніж раніше. Зокрема у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні ОХМАТДИТ сьогодні перебуває 44 дитини, чого раніше не було. До цього ми спостерігали в стаціонарах не більше 8-10 дітей»,- розповіла під час брифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.

Зокрема, якщо на старті пандемії приблизно 5% серед усіх захворілих це були діти і більшість з них хворіли амбулаторно, то сьогодні цей показник зріс до 8%.

«Зрозуміло, що є також  велика кількість дітей, які знаходяться вдома і клінічна картина в них може бути легка: банальний нежить, температура. Батьки не думають, що це може бути дельта, а це власне і є той вірус, який може передаватись і викликати небезпечні захворювання. Тому до дітей зараз особлива увага»,- додала Наталія Іванченко.

Як розповів регіональний координатор з питань вакцинації від ковіду Олег Когут ще раніше МОЗ України затвердило рекомендації експертів щодо щеплення дітей від 12 років за певних умов.

Так, сьогодні на Львівщині вже вакциновані приблизно 630 дітей, в основному у віці 16-17 років.